K tomuto příspěvku by se báječně hodila píseň Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře „Neopouštěj staré věci pro nové“. Přečtěte si další příspěvek od čtenářky s nickem Pálivka, za který samozřejmě děkujeme.

Milá redakce a milé čtenářky, já se opravdu neobejdu bez pračky, bez sporáku, bez ledničky a třeba i bez mikrovlnky. Je pravda, že pračku jsem měla 34 let starou Tatramatku, byla jsem s ní moc spokojená. Nechtěla jsem novou, ale manžel byl v obchodě a nechal mi dovézt Whirlpoolku. Tak tu starou jsem darovala jednomu známému, bylo mi ji líto vyhodit do sběrného dvora.

K této pračce jsem měla až milenecký vztah, je to divné, ale je to tak. Měla jsem dva kluky po roce a pračka mi opravdu moc pomohla. Však tenkrát pračky nebyly, jenom na novomaželské půjčky se mohly zamluvit. A tak jsem si otevřela novomanželskou půjčku jen k vůli pračce, kde jsem v elektře měla známou prodavačku a ta mi ji na novomanželskou půjčku mohla pozastavit. Na novou pračku opravdu nadávám, když ji chci otevřít a přihodit prádlo, musím čekat minutu, než ji otevřu, nevidím, co právě dělá (Tatramatka měla prosklené okénko, kde jsem viděla, kdy mi připouští vodu), když chci přihodit prádlo, musím si ručně horký buben sama nastavit, což není jednoduché, u staré pračky byl knoflík, kterým jsem si víko bubnu posunula nahoru a otevřela ho, přihodila prádlo a pralo se dál.

Na starou pračku "s láskou vzpomínám" a lituji, že mi manžel koupil novou. Novou bych si určitě koupila, ale až by se mi tato stará rozbila. Ta zatím sloužtí už další 3 roky mému známému, je s ní spokojený. Zde byla nevýhoda toho, že méně ždímala, ale to mi moc nevadilo a také že trochu pochodovala po koupelně. Protože máme koupelnu malou, dala jsem do koupeny koberec, kde jsem vyřízla otvor pro pračku a ta už se potom nehnula. Škoda, že už se nedělají takovéto festovní pračky. Teď jsou výrobky s dobou použitelnosti maximálně na 10 let a pak hajdy pro nové.

Jinak jsme rodina, která nemá auto, což je v mém okolí ojedinělé. Ale mně to vůbec nevadí. Dokonce, když jedeme za sestrou do Brna, tak syn jede autem a já jedu vlakem. V autě se mi dělá špatně, doslova ho nesnáším. Vlak je pohodlný, přečtu si v něm noviny, protáhnu se a vyhovuje mi. Škoda, že jízdé se stále zdražuje. Sice jsem na internetu četla, že vlakem jezdí jenom "socky", ale já ve vlaku jsem spokojená. Kdyby více lidí používalo hromadné dopravní prostředky, jistě by na tom ekologiie u nás byla lépe.

Zdravím redakci a čtenářky a všem přeji hezký den.

Pálivka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Souhlasíte s názorem Pálivky, milé ženy-in? Já rozhodně ano. Možná věci měníme dřív, než doslouží, jenom proto, že podléháme reklamě a módním trendům.

Napište nám také na dnešní téma. Co nebo kdo vám nesmí přes práh. Jsou to věci, některá zvířata nebo dokonce lidé? Téma je široké a zdaleka nekončí

redakce@zena-in.cz

 

9.indicie

Když se rozbiju, dokáže mě opravit i průměrně šikovná žena.

 

 

Reklama