U nás v Evropě
znamená od roku 2004 také u nás doma, v naší rodině. A „eurounijní“ rodina je už značně početná... Co však její členové o sobě navzájem vědí?

Prostřednictvím reportážně laděné knížky Markéty Hejkalové U nás v Evropě… na obědě u evropských rodin, vycházející ze stejnojmenného cyklu České televize, si osvěžíte základní fakta z historie pětadvaceti evropských zemí, připomenete si některé jejich významné umělecké, vědecké či politické osobnosti, ale hlavně - navštívíte konkrétní rodiny a nahlédnete do jejich všedních dnů. Dozvíte se tak od svých hostitelů leccos zajímavého o tom, jak se dělí o domácí povinnosti, jak se jim daří skloubit práci s péčí o děti, se svými koníčky a rekreací, jaké školy zvolili pro své děti, jak získali bydlení a kolik je co stojí – a nakonec si ještě sami můžete vyzkoušet inspirativní recept.

Knížka „unijních“ reportáží dává možnost přečíst si o tom, jak se žije průměrnému člověku v té které zemi pětadvacítky, a porovnat si to s vlastními životními šancemi. A co vám to přinese? Užitečné srovnání a možná i podnět pro vlastní životní plány. Nikde není život procházka růžovým sadem, začátky bývají všude těžké: živnostník se má co ohánět, vzdělání není všude zadarmo, žena je tmel rodiny, ale zkrácený pracovní úvazek jí umožňuje skloubit mateřské povinnosti s pracovní kariérou.
A jak se kde jí? Nijak rozmařile – ostatně leckterý recept možná uplatníte i ve svém jídelníčku zdravé výživy.  

Doby, kdy jsme žili uzavřeni jen na našem malém českém dvorečku, jsou pryč. Cestujeme za přírodními krásami, kam se nám zachce, od téhle knížky ale nečekejte turistické čtení. Pro koho je tedy vlastně určená?
Bude podnětná pro všechny, kdo spoléhají na vlastní schopnosti a stavějí se iniciativně a pragmaticky k životním šancím i problémům.
Inspirující pro zaměstnané ženy - zkrácené pracovní úvazky a možnosti práce doma by se hodily i nám!
Velmi vhodná pro školní mládež i její učitele. Kde jinde dostanou v kostce poučení o kultuře, dějinách i národní povaze?
A konečně - pro gurmány i vyznavače zdravé výživy bude malým chutným bonbonkem.

Knížka U nás v Evropě… na obědě u evropských rodin je vázaná, má 209 stran a stojí 299,- Kč.

Reklama