Čtenářka telelot nám poslal recept na polévku po prohýřené noci, kterou si vařívali naši pohraničníci, kteří nás drželi uvnitř hranic, abychom nevěděli, že se dá žít i normálně. Díky telelot za recept, vyzkouším a ochutnám možná již zítra. Večer je hokej, a jestli budou hrát jako doposud, tak ji asi budu potřebovat na vzkříšení…

Přeji všem kuchařům i zahrádkářům krásný den :o)
Máme rádi zeleninu, ovoce i bylinky, zahrádiku nemáme, tak pokud možno kupuji na tržnici - tam totiž chutnají ještě jako za mých „mladých let“. Z hypermarketů mám pocit, že všechno chutná stejně - jako „amarouny“. Bylinky (polévkové) většinou pěstujeme v truhlíku nebo květináči na okně, když „dojdou“, tak si je i koupím. Nejraši mám libeček, ačkoliv jsem ho jako dítě nesnášela. Taťka nám ho v létě na chatě cpal do každé polévky a buď ho bylo moc nebo velké kusy, už nevím, každopádně jakákoliv polívka mi hned přestávala chutnat:o( Zato teď ho miluju a do polévek přidávám.

Taky mám pro vás zajímavý recept, samozřejmě s libečkem, je to SPRÁVKOVÁ POLÉVKA a kupodivu jsem ji objevila v jedné staré špionážní detektivce o pohraničnících... (pamatujete v trafice sešitové detektivky Signál, Magnet?)

S p r á v k o v á     p o l é v k a
Suroviny (4 porce): 1 masox, 1 vejce, 6 velkých stroužků česneku, trochu oleje, libeček
Postup: Do 1 litru vody vložíme větvičku libečku (pro lepší aroma), vodu přivedeme k varu, přidáme kostku masoxu. Česnek utřeme se solí a na rozehřátém oleji ho osmažíme, přidáme vejce a mícháme do  ztuhnutí. Ztuhlou směs vařečkou nebo metlou rozdrolíme a vsypeme do vařícího se masoxu. Ještě krátce povaříme a podáváme s nadrobno nakrájeným libečkem.
Tip navíc: Pokud máte raději polévky sytější, můžete do ní zavařit nudle.

Polévka se podobá česnečce, ale osmažený česnek má úplně jinou chuť. Správková se jmenuje proto, že vás spraví, když na vás „něco leze“ anebo po prohýřené noci (to byl zrovna případ zmiňovaných pohraničníků). Naše holky si jí však oblíbily natolik, že „správkajdu“ vařím pravidelně, i když jsme všichni fit. Tak přeji všem zdravým, nemocným i „flamendrům“ DOBROU CHUŤ!!

telelot
Text nebyl redakčně upraven


  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
  • Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama