Na pobyt u moře je nutné se pořádně připravit. Kdo to chce uchopit opravdu zodpovědně a měli by tak učinit všichni, začne se připravovat již doma, tedy v Čechách. Důležité je zvýšit odolnost kůže vůči všem agresivním jevům, lehce ji „předopálit“ a tvorbou biologického hnědého barviva, melaninu, připravit půdu pro lepší absorpci slunečního záření.

Pojďme si v rychlosti projít ty nejdůležitější body, které k této přípravě dopomohou a díky kterým budou po vašem návratu kolegové blednout závistí.
5b56f749e04f2obrazek.pngJak postupovat před odjezdem k moři?

  • Zvýšit příjem čerstvého ovoce a zeleniny, především těch druhů, které jsou bohaté na karotenoidy nebo vitamín C, tj. rajčata, mrkve, špenát, brokolice, broskve, pomeranče, melouny, lesní plody apod. Podáváme nejlépe v podobě salátů, fresh nápojů či smoothies.
  • Omezit nebo odstranit ze svého jídelníčku potraviny způsobující fotosenzibilitu – zcitlivění organismu vůči slunečnímu světlu, např. třezalku, pohanku střelovitou či routovité rostliny (grapefruit, kumkvát).
  • Využívat každou příležitost a vystavovat se sluníčku – na balkóně, na zahradě, u vody nebo třeba na terase, ale pozor! Mimo kritické hodiny 11. – 15.
  • Vyhnout se pobytu v soláriích (tzv. UV studiích). Pravděpodobnost poškození kůže po pobytu v „solárku“ je 10x větší než při pobytu na slunci. UV lampy sice podporují zhnědnutí kůže, ale na úkor poškozování stavebních kamenů kůže jako kolagen a elastin. A navíc dochází k deaktivaci reparačních procesů kůže.
  • Natírat se KaritenOilem nebo KaritenMilkem každý den, minimálně týden před odjezdem k moři. KaritenOilem je třeba se mazat při pobytu na slunci při vysokém UV indexu či pokud máte suchou nebo ekzematickou kůži. KaritenMilk je vhodný při nízkém či středním UV indexu a po každém pobytu na slunci.
  • Tím, ale nekončíme. Péče o pokožku pokračuje i u moře! V prvních 3 dnech je třeba kůži postupně zvykat na silné sluneční záření, zvláště v kritických hodinách mezi 11. a 15. hodinou.  Pravidelně kůži promazávejte KaritenOilem, který pomůže v její aklimatizaci na nové prostředí.

Takto by se dala shrnout příprava pro klidný a bezstarostný pobyt u moře. Doufáme, že vás tyto rady moc nevyděsili a přijdou vám vhod. A malá rada na závěr. Hodně pijte. Dostatečná hydratace organismu se projevuje také na elasticitě pokožky.
5b56f79f9d9b7obrazek.pngMálem bychom zapomněli na poslední tip, který veškerou práci mnohem zjednoduší a celý proces pro příště urychlí. Nejde o nic menšího, než o průběžnou přípravu pokožky, kterou je dobré provádět po celý rok. Nebojte, je to poměrně prosté, nebudeme vás nutit chodit do solárií či pravidelně jezdit na prodloužený víkend k moři. Ono, nebylo by to sice špatné, ale s pochopením bychom se asi úplně nesetkali. Řešení je proto mnohem jednodušší. Stačí si vzít za své jedno takové pravidlo. Používejte KaritenMilk jako denní krém a o všechno ostatní se už postará příroda.
5b56f8581882fobrazek.pngA nám nezbývá nic jiného, než popřát krásné léto bez spálenin…

Více informací o produktech Kariten naleznete zde.

Reklama