Dobrý den, zaujalo mě téma 1. máj, i když nezasílám žádnou fotku, musím se vám svěřit, jak je to s tradicí líbání pod rozkvetlou třešní v našem příbuzenstvu.

Včera nás měl partner políbit pod rozkvetlou třešní. Snažíme se tuto tradici dodržovat každý rok. Akorát se nám (něžnějšímu pohlaví) to trochu zvrtlo.

Už od rána jsem upozorňovala manžela, že by mě měl políbit. Jeli jsme na návštěvu k tetě, a tam byli jiní příbuzní na kolech.
Teta nám říkala, že musela na jedné polní cestě u rozkvetlého stromu předstírat defekt, a když už stáli, tak manžela taktně upozornila, že stojí pod rozkvetlým stromem a co by mělo následovat.

Asi za hodinu přijela další teta a začala spontánně vyprávět, jak musela strejdu přemlouvat u rozkvetlého stromu, aby ji políbil. To už mi vzalo veškeré iluze a dospěla jsem k názoru, že nejsem sama v této prekérní situaci.

I když jsem se na manžela zpočátku trochu zlobila, že mě nechce políbit, zjistila jsem, že je to asi všude podobné.

Nakonec jsem tedy i já navečer byla políbená pod rozkvetlým stromem (i když to nebyla třešeň), a tak mu neuschnu

Asi se ale budu muset zbytek roku zalévat sama, stejně jako mé tetičky, abychom byly celý rok svěží, a budeme se těšit zase na 1. máje! (Jen tak na okraj podotýkám, že všechny žijeme v celkem spokojených manželstvích.)

A jak jsou na tom ostatní čtenářky? Taky musíte celý den svého partnera taktně tahat pod rozkvetlou třešeň?

Veronika P.


A jak jste na tom vy? Hlasujte v anketě. Jak to bylo včera.

Vlastní příběhy nebo fotografie  nám posílejte na

redakce@zena-in.cz

Reklama