Moderní technologie, které prostupují našimi životy a jejichž používání se postupně stává běžnou součástí naší existence, pronikají stále více také do dětského světa. Letošní vánoční hity v oblasti hraček jsou toho důkazem. Děti touží po hračkách, které co nejvíce napodobují svět dospělých, nebo jsou věrohodnou kopií skutečných věcí, jež používají jejich rodiče. Mnoho malých děvčat a chlapců tak letos pod stromečkem potěší dětský přenosný osobní počítač, mobilní telefon nebo šicí stroj.   

Vše, co se hýbe, vydává zvuky, nebo jakkoli jinak využívá moderních technologií – to jsou letošní hity ve vánočním sortimentu hraček. Inspirace každodenními věcmi, zejména pak technologiemi, které používají rodiče či starší sourozenci, bude jistě patrná ve většině dopisů Ježíškovi. Navíc mnohé hračky jsou jen o málo pozadu za svými „dospělými sourozenci“! Většina hraček totiž rozvíjí dětské schopnosti, dovednosti i fantazii a mnohé učí děti pracovat s moderními technologiemi nebo přímo obsahují výukové programy.

Pro chlapce jsou největším tahákem letošních Vánoc hračky hrdinů stříbrného plátna, kteří si získali srdce malých diváků v uplynulé sezoně, například Spidermanova pistole, jež svou kořist obalí neprostupnou pavučinou, či auta Transformers, která se jediným pohybem přemění v robota nebo válečnou loď. Tradičněji pojaté dárky samozřejmě také nechybí. Mezi ně patří nepochybně auta – žádný kluk jistě nepohrdne věrnou kopií terénního vozu Hummer či autodráhou Hot Wheels, která slibuje nezapomenutelné zážitky pro budoucí závodníky. V duchu letošního trendu elektronických hraček nechybí v nabídce pro kluky například Spidermanův laptop (pro děvčata nabízí Tesco Barbie variantu), nebo sada vybavení pro malého detektiva, včetně odposlechu a detektoru pohybu.

Hračky pro dívky jsou v letošním roce inspirovány o poznání všednějšími zážitky. Pro ty, které se rády starají o panenky, je v sortimentu miminko Chou Chou, kterému červenají tváře, protože má teplotu – malá ošetřovatelka musí proto co nejdříve zasáhnout! Přirozená starost o druhé je přítomna v životě většiny děvčátek a tomu odpovídají i další hračky – kuchyňka, která bublá a syčí, šicí stroj, nebo například vysavač. Malé milovnici zvířat mohou dostat věrohodné společníky, kteří ale nejsou z masa a kostí. Sada interaktivních zvířátek, mezi nimiž najdeme například pejska, králíka, nebo kočku v téměř životní velikosti překvapí pod stromečkem děti svou dokonalostí a věrohodnými projevy.       
  

Příklady nejoblíbenějších hraček a cen v síti Tesco:
Kočka interaktivní - 1399,- Kč
Spidermanova pistole - 999,- Kč
Kuchyňka Tefal - 999,- Kč
Auta transformers - 799,-Kč
Laptop Spiderman či Barbie - 699,- Kč
Detektivní odposlech - 399,- Kč
Zubní ordinace - 399,- Kč
Plyšové figurky Simpsons - různé velikosti - 279 - 749,- Kč

Co jste si jako malá přála vy? A dostala jste to? Co z uvedených hraček byste koupila svým dětem? Co myslíte, budou detektivní odposlech následovat hry jako „Čunkovy miliony“ nebo „Paroubkova svatba“, když už děti tak láká svět dospělých? Co třeba set „malý politik“, se sadou kufříků a bankovek? Koupila byste něco takového dětem? Ať se učí?

Reklama