„Maminko, jste těhotná.“ Co tato prostá věta z úst lékaře znamená pro ženu, která se už takřka vzdala naděje porodit vlastní dítě? To se dočtete ve spletitém životním příběhu další čtenářky s nickem bohuša.

Než jsem prvně otěhotněla, musela jsem přeskákat velké množství překážek: Po svatbě jsme začali ihned plánovat mimčo, ale otěhotnět se mi bohužel nepodařilo (nebudu popisovat marné běhání od lékaře k lékaři bez výsledku, přeskočím 5 let usilovné snahy o dítě). Nakonec jsem se odcitla v centru asistované reprodukce, kde nám lékařka po všech vyšetření s úsměvem sdělila, že v našem případě to nebude problém, že mimčo bude, a to brzy!

Po pěti neúspěšných umělých oplodněních jsem byla s nervama na pokraji šílenství a musím poděkovat manželovi, že jsem v něm měla velkou oporu... bez něho bych to asi nezvládla! A to nemluvím o finanční krizi, ve které jsme se díky umělému oplodnění ocitli...!

Lékaři nám navrhli adopci, ale touha po vlastním miminku byla silnější! Bez peněz, s uzlíčkem nervů a bez naděje jsme ještě zkusili na doporučení kamarádky přejít k jinému lékaři. Tonoucí se stébla chytá, tak i my se vydali na opačný konec republiky ještě naposledy zkusit své „štěstí“. Pan doktor nás poslal na imunobiologické vyšetření do Prahy a po třech měsících mi provedl inseminaci.

Já samozřejmě smířená s neúspěchem seděla po prohlídce v ordinaci jak hromádka neštěstí a vůbec jsem nechápala široký úsměv pana doktora, když jsem slezla z „KOZY“... Pan doktor mně musel tu úžasnou větu „Maminko, jste těhotná...“ třikrát opakovat a já v návalu pocitu absolutního štěstí jsem se na doktora vrhla a políbila ho!!!

Z ordinace jsem vyšla jako smyslů zbavená - skočila jsem nic netušícímu manželovi do náručí a tu ohromující novinku na něj v čekárně ihned vybalila (lidé si pomysleli, že jdu od psychiatra, a né od gynekologa), ale mně v té chvíli bylo vše jedno. Manžel nebyl schopen slova, jen mě tanečním krokem vyvedl na čerstvý vzduch, kde jsme to oba museli radostně rozdýchat.

O několik měsíců později se nám narodila Andrejka, a když manžel přestřihl pupeční šňůru, v té chvíli jsem jej viděla poprvé plakat (říká se, že muži nepláčou), ale manžel plakal = plakal ŠTĚSÍM a já s ním...!!!! Ten pocit, kdy jsem dceru poprvé držela v náručí, se nedá s ničím srovnat.

děti

A kam se poděla má neplodnost? Nevím! O tři roky později se nám úplně přirozeně narodila Simonka a za další tři Pepíček. Takže sedm let mám o zábavu postaráno. Víc než pět let žiju rušným „nočním životem“ - kojím a přebaluji a o tom klidu, který u nás vládl před sedmi lety, si můžu nechat jenom zdát. Ale vůbec si nestěžuji... ten pocit zrodu je vám opravdu NÁDHERA. A dětský smích, kterým mě moje děti odměňují, to je to, o čem jsme s manželem SNILI!!!

bohuša

Tak takhle asi vypadá opravdové rodinné štěstí a my ho čtenářce s nickem bohuša moc přejeme.

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Prožíváte něco podobného? Nebo převládají spíš negativní emoce? I to se stává. Svěřte se se svými pocity na redakce@zena-in.cz.

Ještě stále máte šanci získat pěknou cenu - knihu Porodní příběhy.

Reklama