Milá redakce,
obvykle nikam příspěvky nepíšu, ale dnešní téma je pro mě teď dost aktuální, tak se s Vámi podělím o naši zkušenost s tříděním odpadů.

Protože jsme se rozhodli s manželem postavit domek, museli jsme nejdříve z pozemku odstranit starou stavbu. Střecha této stavby byla z eternitu a lepenky, což je nebezpečný odpad. Jsme lidi, kterým ekologie není lhostejná, a tak jsme zmíněný odpad vozili na skládku k tomu určenou. Je pravda, že jedna firma nám nabízela likvidaci střechy - doslova "S tím si nedělejte starosti, to zvrhnem někam do lesa... ", ale  my jsme se  rozhodli odpad odvézt tam, kam patří, a řádně za to zaplatit (skoro 1500 Kč/tuna). Jaké bylo ale naše překvapení, když po zaplacení částky (za každý vozík chtěli 560 Kč, aniž by ho zvážili, ale to vem čert), eternit "uložili" do stejné jámy, kam se sype běžný komunální odpad. Ptám se tedy - proč se odpad má třídit, když nakonec skončí v jedné jámě? 

Markéta


Milá Markéto, je to tu zase. Je mi z toho smutno a hnal bych je před soud. Navíc když vás to stálo tolik peněz! Nevzdal bych to a šel si za svým! Tohle by nemělo nikomu projít!

 

Reklama