Další hezký příspěvek k tématu „školní začátky" dorazil do redakce od čtenářky Snížek. Těšila se na čtení, ale psaní a ostatní součásti školní výuky ji moc nebavily.

Souhlasíte se čtenářkou Snížek, že nejkrásnější období bylo před školou, milé čtenářky?

Přečtěte si další příspěvek k tématu: Školní začátky.

POHÁDKY

K zápisu jsem šla se smíšenými pocity. Můj kamarád byl o rok starší a už se mnou nemohl běhat po venku jako dřív, musel se učit. Já jsem proto měla obavy, že i pro mne končí to bezstarostné období, jako jemu. Jediné, na co jsem se těšila, bylo, že mne naučí číst. Nemohla jsem se toho dočkat, aby jsem si mohla sama číst pohádky. Doma jsem stále chodila s knížkou a žadonila o přečtení pohádky. Jediná mamka si na mne udělala čas, i když měla hodně práce v domě a na polích. Taťka jí za to vyčítal, že mne rozmazluje, ale pro mne to byly ty nejkrásnější chvíle. K zápisu šla se mnou mamka, měla jsem nové šaty a boty a cítila jsem se důležitě a dospěle, jako velká holka, co už bude brzo umět číst sama. Číst jsem se naučila rychle a dobře, jen jsem nechápala, proč mne otravují s tím blbým psaním, přišlo mi to nepotřebné. Kdyby bylo po mém, stačilo by mi naučit se číst a jít si zase hrát domů.

Bohužel na psaní trvali, časem jsem psala krasopisně-teda po pár fackách od taťky. Počítání nebyla moje silná stránka a dodnes není mým koníčkem, no ale když to muselo být, taky jsem si zvykla. Z kreslení jsem dostala jednou jedničku za namalování žebříčku, výkres byl na nástěnce a mamka se po jeho zhlédnutí pokřižovala, jak byl křivý, asi mne chtěli povzbudit. Zpěv mi taky moc nešel, i když mamka krásně zpívala, já to nezdědila. Tělocvik byl proti lítání po venku úplně nudný. Vynikala jsem jenom v rychlém čtení, to jsem byla nejlepší ze třídy no a v řádění o přestávkách. Moje nejhezčí období dětství byl předškolní věk, potom už přibyly povinnosti a už to nebylo tak hezké.

SNÍŽEK

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zápis! Jak jste začínaly?

Zavzpomínejte, milé čtenářky, na své školní začátky!

Právě probíhají zápisy do prvních tříd. Posílejte mi dnes své vzpomínky na vaše školní začátky. Jak probíhal váš zápis? Jak úspěšné jste byly v první třídě? Co vás ve škole nejvíc bavilo a co vás naopak otravovalo? To všechno mi pište k dnešnímu tématu na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Pokud chcete mít šanci na dárek, totiž stylový bílý penál my.cose a červenou propisku GRAFO, dbejte, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

cena

Reklama