Je podzim, dopujete se vitamíny jak o život a stejně vás navštíví. Ta dobrá kámoška, která se u vás doma nečekaně utáboří minimálně na týden. Můžete ji trpět a čekat, až se sama zvedne a odkráčí, nebo ji můžete vypoklonkovat samy – pravidelnými výplachy nosu neboli nosní hygienou.

Nosní hygiena neboli pravidelné vyplachování nosu odplavuje viry, bakterie, alergeny a prach. Pokud si nos tímto způsobem pravidelně čistíte, je mnohem menší šance, že se škodliviny zahnízdí a začnou působit obtíže. Ideální je proplachovat nos pravidelně, třeba dvakrát denně. Když už si čistíte zuby, můžete si posléze vypláchnout také nos.

Nosní hygiena je preventivní opatření nemoci horních cest dýchacích. Pomáhá však i při již vzniklých potížích - rýmě, ucpanému nosu, chronické rýme, alergické rýmě. Je ale vždy lepší nemoci předcházet, než trpět a pracně se ji zbavovat.

Čím nos čistit?

Nos si proplachujeme nejlépe izotonickými solnými roztoky mořské nebo termální vody. Solný roztok termální vody je například NasoDrill, který obsahuje síru. Tyto roztoky jsou zcela přírodní, bezpečné a k nosu šetrné. Mohou je používat děti i dospělí, těhotným a kojící ženám pomáhají solné roztoky ulevit od rýmy a ucpaného nosu v době, kdy nemohou používat přípravky s léčivou látkou. Některé solné roztoky, ať už mořského nebo lázeňského původu, obsahují příměsi minerálů a prvků, které mají různý vliv na nosní sliznici.

obrázek

Síra má hned čtyři unikátní vlastnosti

Každý prvek má na nosní sliznici jiný vliv. Většinou mají jen jednu vlastnost. Síra obsažená v NasoDrillu má čtyři vlastnosti, které blahodárně působí na nosní sliznici:

1.       rozpouští hlen a pomáhá vysmrkávat

2.       má desinfekční a antibakteriální vlastnosti

3.       obnovuje buňky nosní sliznice

4.       pomáhá předcházet vzniku infekce

NasoDrill – lázně pro váš nos

NasoDrillIzotonický solný roztok termální vody NasoDrill, který pochází z francouzských termálních lázní Luchon, jež se po staletí specializují na léčbu onemocnění v oblasti ORL, je přímo vhodný pro pravidelnou nosní hygienu. Zároveň má hned několik výhod. Obsahuje síru, má uzpůsobený aplikátor, který pasuje i do malých dětských nosíků. Je v ekonomickém 100ml balení a je vhodný pro celou rodinu, tedy i pro kojence a děti. NasoDrill jsou takové malé lázně pro nos celé rodiny.

www.nosnihygiena.cz www.nasodrill.cz

NasoDrill je zdravotnický prostředek určený k výplachu nosu. Před použitím si přečtěte návod k použití.

Reklama