Když je člověk vážně nemocný, potřebuje tablety k běžnému fungování. Své o tom ví čtenářka Aesinka, která jeden čas musela brát i 28 léků denně!

Některé léky čtenářka Aesinka potřebuje k tomu, aby normálně fungovala. Práškům od bolesti se ale snaží vyhýbat.


Nevím, zda se mám označit za polykače či ne, ale to slovo se mi moc nelíbí. Sice polykám spoustu prášků, avšak ne zcela dobrovolně. Nutí mě k tomu několik nepříjemných onemocnění, i když jsem ještě poměrně mladá…

K běžnému fungování potřebuju denně 11 tablet plus spreje a inzulín. Zdá se to hodně a je to hodně. Ale oproti tomu, že jsem před lety, když mě pustili z JIP, brala 28 tablet denně, jde přece jen o pokrok.

K těmto základním, bez nichž by se můj zdravotní stav zhoršil, mám předepsány ještě léky od bolesti. Snažím se je nebrat a opravdu po nich sahám jedině tehdy, když není nezbytí. Lékaři se tomu někdy diví, proč si neulevím častěji, ovšem já si říkám, že může být ještě hůř a pak by bylo zapotřebí něčeho silnějšího. Jen ať si tělo nezvyká! Navíc si myslím, že takovou spoustou prášků trpí především žaludek a já ho nechci trápit víc, než je opravdu nutné.

A které prášky byste našli u mě v kabelce? To záleží na tom, jestli jde o běžný pracovní den. To se v kabelce kromě spreje první pomoci při astma nalézají prášky na uklidnění střev a Kynedril – na cesty. Při delších cestách pak další kabelku se všemi potřebnými léky.

Ještě že si i při všech zdravotních problémech zachovávám dobrou náladu a nevím, co jsou „depky“. To by mi ještě chybělo! Vždyť s pozitivně naladěnou myslí se i všechny nemoci zvládají lépe!

Aesinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. 7. 2013: Tabletky, bez kterých se neobejdete

  • Potřebujete ke svému normálnímu fungování nějaké medikamenty?
  • Máte v kabelce záchranné tabletky pro případ nouze?
  • Napište mi, bez jakých tabletek se neobejdete v běžném životě i v krizových situacích!
  • Jaké prášky s sebou nosíte v kabelce?
  • Patříte mezi polykače, nebo se tabletkám vyhýbáte?

Můžete také popsat svůj přístup k polykání prášků. Své příspěvky posílejte nejpozději 22. 7. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, nabušeného balíčku potravinových doplňku pro zdraví, který obsahuje: Multi-tabs pro dospělé a děti od 10 let 90 tablet – vitamíny, minerály, Houbové quarteto 60 tablet – upevňuje zdraví a vitalitua Karnitin 30 tablet – příznivě ovlivňuje spalování tuků, dbejte, aby váš příspěvek dorazil do redakčního e-mailu včas a aby byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

houbovekarnitinmulti-tabs

Reklama