Ženy, obzvláště ty svobodné a nezadané, řeší každý rok navíc. Po třicítce čas letí stále zběsileji, všechny kamarádky v okolí tlačí kočárky, nebo dokonce vodí děti do školy, a vy stále nic. Kromě vašich vlastních obav se připojí ještě „dobré rady“ známých, výhrůžky lékařů a v neposlední řadě jsou tady rodiče a jejich touha po vnoučatech.

woman

Že nevíte, o čem mluvím? Jistě si to aspoň dokážete představit, pokud jste v podobné situaci nebyla. Včera jsem s mojí kamarádkou navečer u vína probírala, co je nového, a zeptala jsem se i na Renatu, naši kolegyni z fakulty, kde jsme studovaly...
„Prosím tě, to je hit, to si poslechni. Renata v září slaví pětatřicet, a představ si, jaký dostane dárek!“ vykulila na mě oči kamarádka. Zvědavě jsem ji pobídla, ať vypráví dál!
„Tak si představ, že jí její máti po telefonu nařídila, ať se objedná na vyšetření ke gynekologovi a probere s ním možnost zmrazení vajíček, že oni (rodiče) jí to uhradí!“

Spadla mi brada. Tohle by mě opravdu nenapadlo. Bavily jsme se o tom ještě hodnou chvíli. Renata je svobodná, bezdětná a stále hledá vhodného partnera. Jde to stěží, protože nemá s muži nejlepší zkušenosti, takže je opatrná, aby se zase nespálila. Její rodiče už jsou v důchodu a jsou velmi dobře finančně zajištěni, proto Renatu jako jediné své dítě zahrnují drahými dárky a podporují ji, v podstatě nic není nemožné, i když Renata sama je velmi schopná a dobře si vydělává.

Jenomže tohle už nám - a stejně tak Renatě - přijde trochu přes míru. Ne že by ji to ve slabých chvilkách samotnou nenapadlo, o možnosti zmrazení vajíček jsme se už jednou bavily všechny, když jsme na to narazily, ale aby dostala zmrazení jako dárek od rodičů? Renatě to přišlo jako podpásovka - aha, tak rodiče už mě úplně odepsali, zřejmě si podle nich partnera už ani nenajdu a tohle je taková „jistotka“, jak si vnouče tak zvaně pojistit, když Renátka je tak nemožná a není schopná najít si „dárce spermatu“ sama.

A co si o tom myslíte vy? Přistoupily byste na takovou „lákavou“ nabídku od rodičů?

Reklama