Pokud patříte mezi fanoušky filmového provedení Jurského parku, pak vás tato zpráva určitě potěší. Návštěvu pravěkého parku s volně se pohybujícími dinosaury si budete moci vychutnat na vlastní kůži. Kam se za prehistorickou podívanou vydat? Do Dubaje!

Součástí budovaného pouštního města Arabia, kde mají už na konci tohoto roku vyrůst hotely, akvaparky a nákupní centra, bude také zábavní park Restless Planet. Na vzniku hustého pralesa obydleného pravěkými zvířaty se podílel i slavný americký paleontolog, který se zasloužil také o „oživení“ dinosaurů pro filmový Jurský park.

Obří plazi v zábavním parku sice nebudou živými klonovanými potomky skutečných pravěkých ještěrů, ale na jejich věrohodnosti neustále pracují přední počítačoví experti. Zvířata volně se pohybující po pralese budou prý dokonalí roboti.Podle dosavadních informací budou umět cenit zuby, ohrnovat pysky či mávat ocasem. Díky mnoha senzorům a dokonalému naprogramování by dinosauři také měli návštěvníky naoko ohrožovat.

O tom, že arabští šejkové chtějí mít vše do detailu propracované a co nejvíce podobné realitě svědčí několik faktů. Výrobu robotů přenechali japonským specialistům. Výroba jednoho Tyranosaura rexe trvala celých šest měsíců. A například pro stanovení správného odstínu dinosauří kůže bylo sestaveno hned několik odborných týmů.

Máme se na co těšit.

Nechala byste se zlákat k návštěvě pravěkého parku?

Reklama