HoYeon-Jung.jpg

Foto: Profimedia 

Čerstvě po úspěchu korejského dystopického seriálu Squid Game, který se stal minulý rok nejsledovanějším seriálem Netflixu v historii, se stala herečka Jung Ho Yeon známou po celém světě. Zahrála si v něm severokorejskou uprchlici Kang Sae-byeok, která chtěla svému bratrovi zajistit budoucnost účastí a vítězstvím ve smrtící hře.

Jihokorejka se nyní zapsala do historie tím, že se stala první východoasijskou hvězdou, která nafotila sólovou obálku pro americký Vogue. Na svém Instagramu nyní napsala: „Nemohu vyjádřit, jak vděčná a poctěná právě teď jsem. Děkuji moc Vogue a skvělému kreativnímu týmu za tuto příležitost.“

Vogue s Jung Ho Yeon se na stáncích objeví v únoru. Během rozhovoru v časopise 27letá herečka prozradila, že se celý její život změnil během jediného měsíce poté, co měl seriál na Netflixu premiéru. Sláva měla podle jejích slov dokonce i negativní důsledky a vedla k výraznému úbytku na váze. „Nevím proč, ale nemohla jsem jíst. Byla jsem hrozně zmatená a vše bylo velice chaotické. Nevěřila jsem tomu. Nevěřila jsem,“ řekla Jung Ho Yeon pro Vogue.

Zdroje: Vogue, Instagram Jung Ho Yeon, Soompi, Indian Express