Pošklebky, které by zasloužily metál, patří manželovi čtenářky s nickem julinkapul, typickému chlapovi, jakých jsou tisíce. Skvělý příspěvek, který určitě stojí za přečtení.  

Dobrý den milá redakce,
U nás co se týče nákupů tak jezdí jen manžel, jelikož bydlíme na vesnici tak tady máme jen malý obchůdek a tam chodím jenom pro drobnosti. Zda se shodneme na výběru potravin?  Já u toho nemám hlavní slovo, většinou jezdí po práci a já u toho nejsem. Sebou nás nechce brát, prý utratí víc, než potřebujeme.
A co nakupuje? Řeknu Vám, že už je to stereotypní´. Vždy jak přijde z masem máme pořád to samé ( kytky, krkovici, koleno) Pokaždé doveze to samé a když mu řeknu, že jíme pořád to samé, tak odpoví: „Je to nejlevnější.“
Vymýšlet obědy už mě nebaví, navíc když se ho zeptám, co mám udělat na oběd tak odfrkne, máš internet tak se podívej tam. Kdyby alespoň koupil určité ingredience, o které ho poprosím např. mraženou zeleninu, smetanu atd. pokaždé zapomene a výmluva? „Mám toho hodně, kdyby sis měla pamatovat vše to co já.“
 Nejlepší je, když dorazí z práce hladový, jdu mu ohřívat jídlo a jaké nemilé překvapení ho čeká. Hrachová kaše??? A bez párku nebo masa??? Ty pošklebky by zasloužili metál. Posledně jsem dělala hřibovou omáčku, no uznejte, dáváte do něj někdo maso??? Já nedala a to byly pindy...... On když nemá k obědu alespoň kousek masa tak je nevrlý.

Zrovna předevčírem jsem mu říkala při chystání svačiny do práce, kup zítra salám už jsem ho dobrala a v mražáku není. Myslíte, že koupil??

Na svačinu dostal chleba jen namazaný s taveným sýrem a to mi přišla smska, zda si z něho dělám srandu!? Kdo ví, ve které popelnici to skončilo.
A tak to mám pořád, když mu řeknu ať mi tady nechá nějaké peníze na drobnosti tváří se jako kdybych po něm chtěla majlant. Jednou jsem měla vytahnuté kuřecí maso těšila jsem se na řízečky, ale jaké překvapení, nemám strouhanku, obchod otevřený ale v mé peněžence 3 Kč. No co, říkám si udělám rychlovku a nechám to na další den.
Hemenex, ten naštěstí prošel bez zbytečných argumentů, nějaký ten salám jsem mu tam dala. Večer jsem se mu připomněla o peníze, nachystal mi je na poličku. Ráno jsem se chystala se synem do školky peníze nikde, zvedla jsem telefon a volala mu. On se omluvil s tím, že si neuvědomil, že to bude potřebovat. Naštvaně jsem mu s tím tipla a nevařila jsem. Naštěstí syn bude jíst ve školce a dcerka je ještě na mlíčku. Říkala jsem si. Odpoledne přišel později, zaklepal na okna, zda mu můžu jít pomoct s nákupem. Měl asi 5 igelitek, nevěřila jsem vlastním očím, s úsměvem jsem mu řekla, konečně budeme jíst:)))

Sice ten den si ještě ohříval párky, ale věděl, že je to jeho chyba a dokonce se mi omluvil. Od té doby mi dal do hrníčku větší obnos na menší nákupy.

Hezký den
julinkapul

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________________

Jako byste psala o mém manželovi. :) My taky kolikrát máme ke snídani krkovici s kolenem, neboť kupovat pečivo, brambory nebo zeleninu je zbytečné. A hříbková omáčka s masem? No tak to je bezkonkurenční kombinace :)))
Děkuji, že jste napsala, pobavila jsem se.
Krásný den a pozdrav manželovi
Saša

Téma dne: Mluvíte si s partnerem do jídla a do vaření?

  • Shodnete se s partnerem na nákupu potravin?
  • Má váš manžel (partner) úplně jiné choutky (samozřejmě ty potravinové), než vy?
  • Sní bez remcání, co uvaříte?
    Nebo nějaké jídlo vyloženě nesnáší, tozn. že u vás patří na tzv. seznam zakázaných jídel...
  • A co Vy sama?
  • Snažíte se jíst zdravě?
  • Jaké jídlo máte nejraději?
  • A chutnají Vám jídla, která případně uvaří Váš manžel (partner)?
  • A teď na rovinu, pokud Váš partner vaří, je lepší kuchař on nebo Vy?

O vaření a nákupu potravin ve vaší domácnosti
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: přírodní bylinnou, vlasovou kosmetikou Ryor

ryor

Reklama