Krásně se k dnešnímu tématu vyjádřila čtenářka, jejíž nick je Julinkapul. Dokáže nejen hezky psát, ale také dobře kombinovat starý nábytek s novým. Více již v jejím příspěvku.

Dobrý den milé ženy.
Ke starožitnostem má každý jiný vztah. Někteří lidé je milují a jsou ochotní vynaložit nemalé finanční prostředky, aby si zařídili celou místnost nebo dům v dobovém stylu. Jiní naopak vidí rádi starožitné kousky v obchodech a třeba také v historických filmech, ale báli by se je mít doma, protože by měli pocit, že žijí v muzeu.
Já mám pro starožitné kousky slabost a jdou elegantně začlenit do moderně vybavené místnosti. Zastávám názor, že nábytek má sloužit lidem a nikoli naopak. Proto musí být i vybrané starožitnosti funkční a spolehlivé.
Doma mám hned několik kousků, starožitné židle čalouněné moderní látkou a taktéž moderní obraz ve starožitném rámu. A to nemluvím o chalupě tu máme vybavenou v celo starožitném stylu. S takovými  prvky místnost okamžitě získá teplejší nádech a zdá se útulnější.
Trvalo mi dlouho než jsem chytla odvahu s takovými kombinacemi experimentovat a nelituji! Mnozí lidé si starožitnosti spojují s vysokými cenami. Ne vždy je to pravda, lze najít starožitné kousky, které mohou být cenově dostupné. Někdo říká staré krámy, ale každý kousek má svůj příběh , svou duši a vůni. Kombinace moderního a starého se mi moc líbí. Navíc když to je rodinné dědictví, které putuje už několika generacemi, takové je naše houpací křeslo, které máme na chalupě a je mu 150 let.

Co se týče obývací stěny, tak mám ráda jednoduchost moderní doby. Žádné zbytečné vitríny, šuflery, kde se usedá prach.Takovému milovníkovy jako jsem já se občas poštěstí a  najdou se lidé, kteří darují starožitnosti, kterých se chtějí  zbavit a berou je jako veteš. Ale jak se říká sto lidí, sto názoru. Ale svou domácnost si může každý zřídit podle své chuti.
S manželem jsme  na stejné lodi a na vybavení jsme se vždy shodli. A navíc, když může nějaké té věcičce nahodit nový,  lepší design, tak se s chutí do toho pustí a má to jako zálibu. Miluji výlety po zámcích, to se vždy kochám nábytkem.
A proto, nenechte se odradit a s chutí do kombinování.

Pěkný zbytek dne 
Julinkapul

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Pěkně jste to napsala.
A přesně - sto lidí, sto názorů. Důležité je, abychom se v prostředí, ve kterém žijeme, cítili dobře.
A to se Vy s manželem očividně cítíte :)
Také pěkný zbytek dne a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Nábytek, který nikdy nevyhodíme

 • Máte doma nějakou „skříň po babičce“?
 • Máte nábytek, který už není dávno moderní, ale přesto ho nevyměníte?
 • Jedná se o jednotlivé kusy, nebo celé zařízení bytu?
 • Jste staromilec, nebo zařizujete domácnost podle toho, co je moderní?
 • Líbí se vám moderní design, nebo starožitnosti?
 • Máte ve své domácnosti nějaký svůj oblíbený kousek?
  Křeslo, komodu, skříň…
 • Shodli jste se s partnerem na stylu zařízení domácnosti,
  nebo to nechal zcela ve vaší kompetenci?

O nábytku, který nikdy nevyhodíte, piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

můžete posílat i fotografie
Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem:  fondue na čokoládu

fondue

Reklama