shutterstock-419741665.jpgFoto: Shutterstock

Julia Roberts je známá mimo jiné svými perleťově bílými zuby a širokým úsměvem. Toho si je samozřejmě dobře vědoma a proto si své zuby nechala pojistit na 30 milionů dolarů (697 milionů korun).
 
Když byla malá, hrála na klarinet v kapele a chtěla se stát veterinářkou. Nakonec šla ale studovat žurnalistiku na Georgia State University. Bohužel ale nikdy školu nedokončila a nezískala titul.
 
Po absolvování střední školy v roce 1985 se Julia přestěhovala do New Yorku, kde žila s bratrem a sestrou. Brzy podepsala smlouvu s modelingovou agenturou a začala chodit na kurzy herectví. Její první herecké vystoupení bylo v televizním pořadu Crime Story.

profimedia-0282720082.jpgFoto: Profimedia

Julia Roberts během své herecké kariéry vystřídala nejen mnoho hereckých partnerů, ale také životních. Necelé dva roky byla provdaná za zpěváka Lylea Lovetta. V roce 1995 se však rozvedli. Nakonec se herečka v roce 2002 vzala kameramana Daniela Modera. Na svatbě byli hostům k večeři podávány párky v rohlíku, hamburgery a kukuřice. V roce 2004 se jim pak narodila dvojčata, Phinnaeus a Hazel. V roce 2007 pak herečka porodila ještě syna Henryho.

 
Když v roce 2003 hrála ve filmu Úsměv Mony Lisy, utržila za svou roli 25 milionů dolarů (cca 581 milionů korun). Tolik do té doby žádná herečka za roli nevydělala.
 
Před natáčením filmu Úsměv Mony Lisy Julia absolvovala kurzy dějin umění na Newyorské univerzitě, aby se dobře připravila na svou roli  historičky umění.
 
Julia Roberts je velkou fanynkou Meryl Streep. „Nikdy jsem neviděla nikoho pracovat tvrději,“ řekla o ní. „Nestačí jen lusknout prsty a být geniální. Spolupráce s Meryl Streep je snem každého. Znát ji je čest.“

Meryl-Streep.jpgFoto: Shutterstock

Její velkou vášní je pletení. Podle ní jde o velmi společenský koníček, při kterém si může povídat s lidmi a zároveň se plně soustředit na pletení.
 
Když si nechává před natáčením nanášet od vizážistky make-up, vždy si lehne na záda. Tvrdí, že je díky tomu uvolněnější a pak tak vypadá i během scény.
Jejím bratrem je herec Eric Roberts, jehož dcerou je herečka Emma Roberts. Julia se se svým bratrem dlouhé roky nestýkala poté, co se během rozchodu postavila na stranu Emminy matky ve věci svěření dítěte do péče. Usmířili se v roce 2004 poté, co Julia porodila dvojčata.
 
Julia říká, že během natáčení filmu Jíst, meditovat, milovat, které probíhalo v Itálii, přibrala 4,5 kila kvůli všem těstovinám, které snědla.
 
Herečka je velkou fanynkou fotbalu a Manchester United FC. Dle médií se také přátelí se záložníkem Paulem Pogbaem.

profimedia-0055710850.jpg

Foto: Profimedia

V roce 2010 Julia Roberts oznámila, že konvertovala k hinduismu. Společně s manželem a dětmi navštěvují chrám v Los Angeles. Hinduismus ji okouzlil, když při natáčení filmu Jíst, meditovat, milovat navštívila Indii. „Jsem rozhodně praktikující hinduistka. V tomto životě jsem byla zkažena svými přáteli a rodinou. Příště (protože hinduismus věří ve znovuzrození) chci být jen někým tichým a obyčejným po všech těch stresech, které jsou součástí životního stylu celebrit,“ řekla dle Times of India.
 
Navzdory společné lásce k divadelnímu umění se její rodiče rozvedli, když jí byly pouhé čtyři roky. Její matka se znovu vdala za muže jménem Michael Motes. Ten měl však násilné sklony a Julia ho nenáviděla. Trvalo to dlouhé roky. Poté, co měla její matka s Motesem dceru jménem Nancy, se s ním rozvedla. Nancy zemřela v roce 2014 na zjevné předávkování.
 
Další ránou pro herečku bylo, když její otec zemřel na rakovinu.  Bylo jí teprve 10 let.
 
Měla tu čest být pětkrát jmenována magazínem People nejkrásnější ženou světa. Vyhrála v letech 1991, 2000, 2005, 2010 a 2017.

juliaa.jpg

Foto: Shutterstock

Reklama