625e8c7c4daabcl.jpg
Foto: Shutterstock

„Lidé někdy špatné chápou čas, během kterého jsem žádnou romantickou komedii neudělala tak, že žádnou točit nechci,“ uvedla herečka. Ve skutečnosti má ovšem prodleva v natáčení zamilovaných filmů jiný důvod.

„Kdybych četla scénář, který by byl na úrovni Notting Hillu nebo Svatby mého nejlepšího přítele, šla bych do toho. Nic takového se mi ale do rukou nedostalo. Až do Ticket to Paradise,“ vysvětlila Julia Roberts.

U projektů, u kterých váhá, jestli do nich půjde, nebo ne prý v posledních osmnácti letech zvedla laťku i skutečnost, že herečka je matkou tří dětí. Dobře se rozmýšlí nad tím, na jaký projekt kývne i proto, aby byla inspirací pro své potomky – chce jim ukázat, že dokáže být kreativní a vybírat si smysluplné projekty.

Nyní se k romantickým komediím herečka vrátila. V letošním roce bude mít premiéru snímek Ticket To Paradise (Lístek do ráje), ve kterém si zahraje po boku George Clooneyho. Scénář vyhodnotila jako kvalitní. Na filmovém plátně se herečka s Georgem Clooneym setkala už při natáčení Dannyho parťáků.

A jaká je hlavní zápletka chystané komedie? Absolventka univerzity vyrazí se svou nejlepší kamarádkou Lily na dovolenou na Bali. Tam se Lily rozhodne provdat za místního mladíka. Potom, co to zjistí její rozvedení rodiče, snaží se dceři zabránit, aby udělala stejnou chybu jako oni před pětadvaceti lety. Rozvedené rodiče si zahrají právě George Clooney a Julia Roberts. Ve snímku by se měl mimo jiné objevit také Lucas Bravo, který si zahrál šéfkuchaře Gabriela v seriálu Emily v Paříži.

Zdroje: ČSFD, Wikipedia, The New York Times, Looper