Jistě neušel vaší pozornosti plakát s oduševnělou tváří dívky se zrzavými vlasy. Tvář modelky Rozálie Havelkové se stala už podruhé symbolem Designbloku, největší přehlídky designu a módy nejen u nás, ale ve střední Evropě.

Designblok slaví své patnácté narozeniny a stále se zdokonaluje a rozšiřuje. Designblok je přehlídkou toho nejlepšího, co můžete vidět v současném designu a módě. Představí se na ní nejen čeští umělci, návrháři, kreativci, ale i zahraniční hvězdy světového designu a módy.

Od 7. 10. do 13. 10. 2013 se můžete kochat krásou, nápaditostí a fantazií na několika místech Prahy.

Pro průmyslový design a nábytek je přímo stvořen alternativní prostor nákladového nádraží Žižkov, který instalacím nabídne nejen své skladové haly, ale i vagony.

Openstudio Kafkův dům nabízí své prostory pro výstavy drobného designu, jako jsou třeba kouzelné lampy Heleny Dařbujánové.

Palác Colloredo-Mansfeld je místem, kde můžete mimo jiné obdivovat práce slavné francouzské designérky Matali Crasset.

Přehlídky českých i zahraničních módních návrhářů a talentovaných absolventů oděvního designu budou už tradičně k vidění ode dneška v kostele Svatého Šimona a Judy na Starém Městě. Na ty se těším a z několika přehlídek vám přinesu reportáž.

Podívejte se na malou ukázku českého designu

 

 

 

Reklama