Proměňte dětské slzy v úsměv!
Červené srdíčko, ale i modré, žluté, zelené... Také vás dnes na ulici (v metru, před školou) zastavili mladí „prodejci“ barevných plastových srdíček? Občanské sdružení Život dětem pořádá dnes a zítra (14. a 15. dubna) prostřednictvím charitativní akce Srdíčkový den veřejnou sbírku na pomoc dětem. Cílem akce je pomoci nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem.

Od roku 2000, kdy sdružení uspořádalo Srdíčkový den poprvé, je letošní jarní akce už 20. v pořadí. Srdíčkové dny se totiž konají třikrát do roka – na jaře (14. a 15. dubna), na podzim (15. a 16. září) a v zimě (8. a 9. prosince). Projekt je určen na podporu dětských oddělení nemocnic, stacionářů a dětských domovů v České republice.

Také díky vaší pomoci a pochopení sdružení Život dětem k dnešnímu dni už zakoupilo pro různá dětská zařízení v České republice zdravotnickou a přístrojovou techniku a další potřebné vybavení v celkové hodnotě 68 989 598,58 Kč.

Ale nejen koupí plastového srdíčka za 20 Kč na ulici během Srdíčkového dne můžete pomoci potřebným. Můžete také přispět, když si koupíte přívěsek se žetonkem do nákupního vozíku za 50 Kč, „stříbrný“ či „zlatý“ špendlík ve tvaru srdce nebo bloček na zápisky za 30 Kč, kulaté či hranaté magnetky se zvířátky za 25 Kč nebo reflexní pásky na zápěstí za 35 Kč... Veškeré informace získáte na oficiálních internetových stránkách sdružení na adrese: www.zivotdetem.cz.


Uznáváte „pouliční charitu“, nebo zásadně jakoukoliv koupi předmětů na veřejnosti odmítáte? Na co jste ochotna přispět a na co nikoliv? Jakou nejvyšší částku jste kdy za charitu vydala a v jaké výši?

Reklama