melisana.jpg

Každý z nás ve svém životě zažil či zažívá stresové situace. Také některé faktory našeho života můžeme vnímat jako stresové. Stres nastává, když tlaky, kterým v životě čelíme, překročí naši schopnost vyrovnat se s nimi. Stoupající pracovní zátěž, nikdy nekončící práce v domácnosti,  rodičovství či rodinné potíže. V malých dávkách nám stresová reakce muže pomoci zdolat výzvu nebo dodržet termín, ale přetrvávající stres muže vyčerpat naše energetické rezervy, což se projeví únavou a vyčerpáním. Chronický stres vede k depresi, úzkosti, nechuti se rozhodovat, nespavosti a narušuje paměť a soustředění. Pokud máte problémy se stresem, nejspíš máte také problémy se spánkem.

Pokud vypustíte kofein, zkusíte pravidelně cvičit a najdete si čas pro sebe, budete mít i méně problémů se spánkem. Než si na tento postup najdete čas a zabere, můžete vyzkoušet jako první krok např. bylinné čaje nebo bylinné zklidňující léky. V našich lékárnách nyní OPĚT najdete volně prodejný německý rostlinný lék Melisana celým názvem Klosterfrau Melisana Koncentrát.

Jedná se o speciální kombinaci 13 léčivých bylin se zklidňujícím účinkem na nervové potíže. Uklidňuje při stresu, zmírňuje nervozitu a úzkost, bolesti hlavy z rozčilení. Zklidňuje zvýšené vnitřní napětí v přechodu či při menstruaci. Pomáhá při nespavosti, ulehčuje ztížené usínání z nervozity i při změnách atmosférického tlaku. Po podání na kůži ulevuje od bolesti svalů po zátěži, při ústřelu (lumbago), při únavě a vyčerpání.
Použití tohoto tradičního rostlinného léku je založeno na zkušenosti  trvající již přes 190 let. Na základě znalostí léčebných účinků přírody vytvořila tuto recepturu v roce 1826 jeptiška (německy Klosterfrau) a svůj lék nazvala v té době Melisana Klosterfrau.

melisana1.jpg

V původní receptuře sestavené z květu skořice, plodu kardamomu, kořenu hořce, meduňkového listu galgánového kořene, květu hřebíčku, kořene anděliky, plodu černého pepřovníku, semena muškátového ořechu, kořene omanu pravého, kůry skořicovníku, zázvorového kořene, pomerančové kůry se přípravek používá dodnes v mnoha zemích světa.

Volně prodejný lék Klosterfrau Melisana koncentrát lze užívat perorálně nebo zevně. Dávkování při perorálním podání: 1 čajová lžička 1-3 x denně, zředěná dvojnásobným množstvím vody. Přípravek se užívá po jídle. Dávkování při kožním podání: přiměřené množství neředěného roztoku se jemně vtírá 2 až 3 x denně do pokožky na bolestivá místa. K obkladům nebo u osob s citlivější pokožkou se roztok ředí dvojnásobným množstvím vody. Klosterfrau

Melisana koncentrát je určen pro dospělé pacienty.
Klosterfrau Melisana koncentrát je dostupný ve dvou velikostech balení 95 ml a 155 ml.
Klosterfrau Melisana koncentrát je léčivý přípravek k vnitřnímu užití nebo kožnímu podání. Čtěte pečlivě příbalový leták.
 
 

Reklama