Životnost spotřebičů je někdy překvapující. Když jej koupíte, zvyknete si, že funguje, a pak neřešíte, že by někdy mohl odejít jen tak z ničeho nic. A když se takové situace sejdou dvě nebo tři najednou, je to pěkná zátěž pro vaší peněženku.

proficredit

Tak jako se to stalo naší čtenářce Míle. I když, ta třetí pohroma nebyl spotřebič, ale spojka, taky byste nečekali, že prostě ten den vypoví službu….Také znáte pořekadlo „Do třetice všeho dobrého a zlého“? Jen bohužel někdy nefunguje ta správná vyváženost...


Bylo 27. prosince a já byla pyšná, jak jsem zvládla vyřešit celé Vánoce. Děti byly z dárků unesené, partner i z maličkosti měl také radost a rodiče za voucher na prodloužený víkend do lázní také. I šílenství na Štědrý den dopadlo dobře a rodinné setkání několik dní za sebou bylo vyčerpávající, ale moc fajn.

Pyšně jsem konečně zasedla na sedačku a vychutnávala volnou chvíli, než půjdu koupat dceru. Jenže desetiminutový klid na pohovce byl na nějakou chvilku ten poslední...

domácnostHned jak jsem šla koupat malou, zjistila jsem, že neteče tepla voda, a bylo to! Bojler, který mám 4 roky, byl fuč. Druhý den jsem musela koupit jiný. Z finančních důvodů jsem koupila menší, než doma byl, takže do dneška slýchám od manžela, že musíme šetřit, jinak se prostě nevykoupeme, a jak je to hluboce výchovné pro děti. To asi je, ale já se koupu poslední, a tak mám neustále omrzliny. :-)

To bohužel nebylo vše! Cca za 14 dní se ráno vzbudím a doma byla pěkná zima. Plynový kotel se však nikomu nepodařilo nahodit. Přijel opravář a říkal mi „Paninko, co se divíte, ten kotel patří leda tak do muzea!“ Myslela jsem, že upadnu, kotel byl starý 9 let! Kde bych musela být já, když kotel po devíti letech patří do muzea? Když mi řekl, že nový kotel bude stát 25 tisíc, šla jsem do vrtule, a nebyla jsem sama, když jsem to manželovi oznámila do telefonu, bála jsem se, že budu vdova....

Ano, a jak správně tušíte, i do třetice si štěstí vybralo někoho jiného.

Během dalších asi 10 dní mi vypověděla spojka u auta. Je pravda, že po 13 letech na to měla už asi právo, ale proč právě teď a proč právě já to mám všechno odnést? To bylo jediné, co mne napadalo. Když automechanik prohlásil, že oprava bude stát asi 16 000 Kč, byla jsem ztracená. Co teď budu dělat? Všechny peníze pro strýčka příhodu jsou již fuč. Bez auta ale zůstat nemohu. Manžel je neustále na služebních cestách a já mám na krku dvě děti, dva důchodce a barák. Bez auta je to nemyslitelné.

A tak jsem si poprvé vyřídila půjčku. Nikdy jsem této služby ještě nevyužila, vždycky jsem si říkala, když na to nemám, tak si počkám... Tentokrát poprvé nebylo jiné východisko.

Je pravda, že jsem měla vše vyřízené do tří dnů. Vše bylo oproti mému očekávání jednoduché a jasné. Teď už jen splácím každý měsíc 2 000 Kč a jsem v klidu. Doma jsem udělala drobné úspory a myslím, že to na rodinném rozpočtu není tolik znát. Příště, až mi opět přijde do cesty pár smolných dnů, doufám, že tuto půjčku budu mít již splacenou a nebudu se hroutit.

Míla

Redakční tip na půjčky od PROFI CREDIT:

Zaměstnanecký úvěr od PROFI CREDIT je určený pro zaměstnance, důchodce a rodiče na rodičovské dovolené. Půjčit si můžete od 10 000 do 166 000 korun a peníze můžete použít na cokoliv. Zaměstnanecký úvěr je bez poplatku, potřebujete k němu minimum dokladů. Peníze dostanete na účet do 24 hodin a můžete si vybrat délku splácení od jednoho roku do čtyř let. Výši úroků si snadno spočítáte na přehledné kalkulačce, kterou najdete na www.proficredit.cz

proficredit

Reklama