6346a54971e84obrazek.png
Foto: Shutterstock

Žena narozená ve znamení Vah v sobě spojuje inteligenci a vnímavost. Na druhé „misce vah“ je ale její nerozhodnost, která ji ztěžuje každodenní život a může způsobit stres. Minerály Váhám mohou pomoci stres zvládat, pomáhat se rozhodnout, ale i zesílit jejich vnímavost a analytické schopnosti. Ženy Váhy jsou také neuvěřitelně přátelské osoby, které hledají společnost a nezkazí žádnou srandu. Ideálními kamennými společníky budou opál, perla, fluorit a labradorit.

Opál

6346a48615f6eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Tento kámen byl již od pradávna považován za magický a jeho název pochází ze staroindického „upala“, tj. drahý kámen. Byl také často využíván různými šamany. Opál zesiluje charakterové vlastnosti, takže u Vah zesiluje jejich přirozenou inteligenci. Funguje trochu jako karma, takže Váhám připomíná sílu jejich myšlenek a hlavně konání. Mějte ho proto stále u sebe.

Perla

6346a49d06805obrazek.png
Foto: Shutterstock

Možná není hezčího kamene, než je perla, která patří mezi drahokamy oceánu. Perla je symbolem ženskosti a dokonalosti a Váhám připomíná, že harmonii, po které tak touží, naleznou pouze smířením se svými nedokonalostmi. Legendy praví, že ve starověkých kulturách symbolizovaly moc, vědění, moudrost i štěstí a jejich majitelé je nosili nejen na ozdobu, ale také jako ochranu před nehodami a neštěstím. Byl by pro vás, Váhy, hřích nemít alespoň jeden perlový šperk ve šperkovnici.

Fluorit

6346a4bec5ff4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Fluorit má krásné pastelové odstíny několika barev a funguje jako kámen rovnováhy, který k Vahám už ani nemůže sedět lépe. Své majitelky má navíc ochraňovat po psychické, i fyzické stránce. Harmonizuje každodenní život, ale pomáhá Váhám také uklidnit se a srovnat si myšlenky. Proto doporučujeme mít ho na pracovním stole nebo na místě, kde meditujete.

Labradorit

6346a4ee97fb1obrazek.png
Foto: Shutterstock

Labradorit má skoro až kosmický vzhled a pohled na jeho barvy nám může připomínat daleké galaxie. Zvláštní název Labradorit pochází z místa jeho výskytu v oblasti Labrador v Kanadě. Labradorit v Rybách posiluje odvahu a sebedůvěru prosadit si vlastní názor a nestát v koutě. I když spoustu kamenů funguje dobře i ve skupině, Labradorit rád „pracuje sám“.

Čtěte také: Jaké 4 minerály by u sebe měla nosit každá žena?

Zdroj: autorka článku, horoskopy.cz, milujemekameny.cz

Reklama