642a9a156104fseznam.jpg
Foto: Shutterstock

Pokud budete znát svůj barevný typ, budete vědět, které barvy vám sluší a sedí. Můžete se podle toho rozhodovat, když se budete oblékat a líčit. Samozřejmě, že pokud se vám zalíbí nějaká barva, ale zrovna dvakrát nesedí vašemu barevnému typu, nedělejte si s tím hlavu a rozhodně ji noste, experimentovat se vyplatí.

Existuje několik kritérií, podle kterých poznáte, zda jste teplý, nebo studený typ.

Barva očí a vlasů
Chladný typ jsou většinou majitelé modrým nebo zelených očí, blond, zrzavých nebo černých vlasů. Naopak teplý typ se vyznačuje hnědýma očima a hnědými, ale i červenými vlasy.

Opalování
Tady záleží, jak reagujete na sluneční paprsky, respektive ne vy, ale vaše kůže. Pokud jdete okamžitě do hněda, jste rozhodně tmavý typ. Pokud se opalujete jen malinko nebo se hned spálíte a jdete do červena, tak to je typické pro studený typ.

Barvy žil
Poznání barevného typu dle barvy vašich žil je trochu zvláštní metoda, ale doopravdy odpovídá. Pokud máte žíly do modra, je vám souzený studený typ, zelené žíly naopak odpovídají teplému typu.

Zlatá nebo stříbrná
Nejde o to, co máte radši, ale o to, co k vám jde víc. Zkuste si zlaté a následně stříbrné náušnice a udělejte si v nich fotku. Sami poznáte, co k vám jde lépe a v čem jste výraznější. Pokud stále tápete a nevíte si rady, požádejte někoho jiného, ať to zhodnotí.

shutterstock-1894290703.jpg
Foto: Shutterstock

Barvy
Je velmi těžké posoudit, co vám sluší a co ne. Poslouchejte okolí nebo se rovnou zeptejte. Pokud z názorů okolí vyjde, že vám sluší černá nebo bílá, jste chladný typ. Jestli vám ale více padne hnědá a více neutrální tóny, jste blíže k teplému typu.

Šikovným tipem je vzít si na sebe čistě bílé tričko. Pokud vaše pleť jde spíše do růžové barvy, jste pravděpodobně studený/chladný typ, jestli do žluta až oranžova, patříte mezi teplé typy.

shutterstock-630905486.jpg
Foto: Shutterstock

Jaké barvy tedy nosit?

Už víte, jaký jste typ. A které barvy k vám tedy jdou? Stačí se podívat do tabulky. Nezapomeňte, že každá barva může mít studený, ale i teplý tón, velmi záleží na odstínu.

Teple-barvy-1-.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: Blesk pro ženy, Goodhousekeeping, Healthline