Předpokládám, že většina z vás se hlásí ke kalhotám. Ale není to škoda? Třeba se zbytečně okrádáte o slova chvály, protože vaše krása nejlépe vynikne v sukních a šatech. Nevěříte? Zkuste si přečíst dnešní Školu stylu a možná mi dáte za pravdu.

Možná mám sama „máslo na hlavě“, a nosím výhradně kalhoty, ale mít alespoň trochu hezké nohy, byla bych určitě velkou propagátorkou sukní. Propůjčují ženám šmrnc, eleganci a sexappeal. Žena v šatech je prostě ženou s velkým Ž. Je mi upřímně líto, že je dívky a ženy přehlížejí a dávají přednost kalhotám, přestože jim většinou nesluší.

typy

Přijde vám to jako odvážné tvrzení? Možná, ale když si porovnáte jednotlivé typy postav, zjistíte, že kalhoty většině z nich spíš „ubližují“. Upozorňují na jejich nedostatky, místo aby je potlačovaly. Zatímco vhodně zvolené šaty a sukně dokážou podtrhnout to nejhezčí a postavu dokonale zharmonizovat.

Základní rozdělení do typů postav najdete v tomto článku ZDE.

Jediný typ postavy, který v kalhotách vypadá opravdu dobře, je postava typu Y. I když je hodně při těle, její nohy a boky zůstávají vždy útlé a na tom může stavět. Bližší charakteristiku postavy Y najdete v tomto článku. Také ženy s rovnou, chlapeckou postavou, které nemají znatelný pas, zato dlouhé rovné nohy vypadají v kalhotách skvěle.

oblečení

Podívejte se na slavné ženy těchto postav

Ellen DeGeneres

ellen

Tinseltown/Shutterstock.com

Gwyneth Paltrow

gwyn

Jaguar PS/Shuttestock.com

Renée Zellweger

renée

s_bukley/Shutterstock.com

Jak je to s postavou X a A?


Ale proč by měly dávat přednost kalhotám postavy tvaru X a A, když jejich velkou devizou je většinou štíhlý pas?

Postava typu X, která se blíží téměř k dokonalosti (i když přibere), je přímo stvořená pro šaty. Více o ní najdete v tomto článku ZDE.

oblečení

Klidně si může dovolit přiléhavý střih pouzdrových šatů, ale i velmi ženský styl padesátých let s rozevlátou sukní. Teprve v šatech vynikne její opravdová ženskost.

Inspirujte se u celebrit.

Salma Hayek

hayek

Denis Makarenko/Shutterstock.com

Dita von Teese

dita

Helga Esteb/Shutterstock.com

Jenifer Lopez

jlo

Tinseltown/Shuttestock.com

 Postava typu A, která je nehezky přirovnávána k hrušce, zase vynikne spíš v sukních, protože si s nimi může lépe pohrát a vhodnými kombinacemi (s horními díly) vyrovnat proporce a dosáhnout tak harmonie.

oblečení

Více o této postavě najdete v tomto článku ZDE.

Podívejte se na slavné ženy s postavou A

Michelle Obama

michelle

Profimedia.cz

Kim Kardashian

kim k

Krista Kennell / Shutterstock.com

Cynthia Nixon

cynthia

Jaguar PS / Shutterstock.com

Kristin Davis

555

Jaguar PS / Shutterstock.com

Jak jste na tom vy? V jakém stylu oblečení vynikne nejlépe vaše postava? Napište nám do diskuze.

Reklama