Také jste měli letos bohatou úrodu rajčat a řešíte Nerudovskou otázku: co s nimi? Možná jste je naložili, uskladnili na zimu, uvařili z nich kečup. Ale jdou také sušit. Sama jsem to vyzkoušela a musím říct, že je to opravdová delikatesa.

Přijde-li řeč na sušená rajčata, vždycky si vzpomenu na svoji bývalou kolegyni z redakce. Na ten slastný výraz, když si vychutnává každičké sousto, dokud nespořádá celou plechovku na posezení, se prostě nedá zapomenout. Zpočátku jsem ji nechápala a na její zálibu v konzumaci něčeho tak divného, jsem se dívala s nedůvěrou. Dokud jsem tu mastnou, kalorickou bombu nevábného vzhledu sama neochutnala. Jak jsem mohla být tak hloupá a nad něčím tak fantastickým ohrnovat nos?

Letos mě napadlo, že bych to mohla zkusit v domácích podmínkách a pár rajčat jen tak zkušebně usušit. Urodilo se mi tolik rajčat, že nevím, co s nimi, takže nějaký nezdar mě moc bolet nebude. Našla jsem si jednoduchý recept na internetu a světe, div se, sušená rajčátka byla moc dobrá. Vlastně mnohem lepší než syrová.

A tak jsem si řekla, že bych se s vámi mohla podělit o své zkušenosti.

Vyberte si dobře vyzrálá rajčata.

r

Nakrájejte je na půlky, nebo na čtvrtky podle velikosti a rozložte na plech, který jste vyložili pečícím papírem. Posolte je a okořeňte. Já jsem použila sušenou bazalku. Nastavte teplotu na 100- 120stupňů a dejte do trouby.

r

Takhle vypadají asi po hodině sušení v troubě.

Já jsem sušení kombinovala. Napřed v troubě a pak nad kamny, což bylo mnohem rychlejší a samozřejmě ekonomičtější. Sušení trvá několik hodin, ale rozhodně bych to nepřeháněla a přestala bych v době, kdy jsou ještě měkká, ale už z nich neteče šťáva.

ususena

Rajčata jsou už usušená.

Potom je dáte do zavařovací skleničky, zalijete olejem, nejlépe olivovým, uzavřete a protřepte.

b

V této fázi se dají rajčata ještě dochutit. Třeba trochou přisladit, přidat koření, česnek atd.

hotovo

Ale sušená rajčata mají sama o sobě tak vynikající a výraznou chuť, že není třeba ji ničím jiným „kazit“.

Čtěte také:

Reklama