Říká se: „Vrána k vráně sedá!“, a mezi přitelkyněmi je to velmi podobné. Pokud si s kamarádkou sednete a padnete si do oka, stane se z vás nerozlučná dvojka, kamarádky na život a na smrt, alespoň na nějakou dobu... A možná si ani neuvědomíte, že se z vás stane její identické dvojče :) A jaký vliv na vás může mít vaše nejlepší přítelkyně? Dobrý, ale i špatný!

friend

1. Má vliv na vaše kila
Je-li vaše kamarádka při těle, hrozí riziko, že i vy snadno přiberete. Na druhou stranu, pokud se vase přítelkyně snaží zhubnout, máte i vy větší šanci zbavit se kilogramů. „Nejen na váš život, ale také na hubnutí má vliv nějaká sociální skupina, nebo vaše okolí. Blízká kamarádka totiž umí daleko lépe motivovat, ať už se motivace týká stravování nebo pravidelného cvičení,“ řekla americkému časopisu Vogue psycholožka Anna Kovačevičová.

2. Nakazí vás svým humorem
„Vaše nejlepší kamarádka má vliv na vaši náladu. Líbí se jí černý humor? I vy v něm brzy najdete zalíbení. Pocity jsou nakažlivé,“ říká Kovačevičová. Z výzkumu o mezilidských vztazích jedné americké univerzity prý vyplývá, že pokud je to opravdová kamarádka, existuje patnácti procentní pravděpodobnost, že se umí radovat z toho, když vy jste šťastná a pozitivní. To je docela dobrá zpráva, ne? :)

3. Na Facebooku sdílíte/lajkujete její statusy
S vaší nejlepší kamarádkou se bavíte o všem, často si vyměňujete názory, dokonce i ty politické. Na Facebooku téměř pokaždé „lajkujete“ každý její komentář nebo status. Ona vám otevírá oči a obohacuje váš život, rozšiřuje vám obzory. „Sdílíte“ s ní její život.

4. Dvě, tři deci po práci...
Až dvakrát týdně spolu vyrážíte na dvě deci vína nebo alkoholický koktejl. „I nejlepší kamarádky na vás můžou mít špatný vliv, co se týká alkoholu nebo kouření. Pokud vaše kamarádka holduje alkoholu víc než vy, máte o padesát procent větší šanci, že i vy si doma u televize otevřete láhev vína častěji, než jste byla zvyklá,“ tvrdí Anna Kovačevičová.

5. Používáte stejnou kosmetiku
„Než jsem poznala mou nejlepší kamarádku Kláru, používala jsem levné krémy, nikdy jsem značkovou kosmetiku neřešila,“ říká moje spolužačka ze střední školy Jana S. z Nového Jičína. „Chtěla jsem být jako ona, a začala jsem utrácet za kvalitní krémy. Sice to byl pro můj rozpočet trochu zápřah, ale zase musím říct, že má pleť se velmi zlepšila,“ chválí si Jana S. „Je v pořádku následovat své přátelé, ale nezapomeňte na to, že ne vždy, je vše dobré i pro vás. Někdy na nás kamarádky nemají dobrý vliv,“ uzavírá Kovačevičová.

A jaký máte vztah se svou nejlepší kamarádkou vy, milé čtenářky? Jak hodně vás ovlivňuje? Nebo naopak, jak hodně je ovlivňujete vy ji? Diskutujte o tom :)

Reklama