Neříkejte, že obojí. I když máte doma psa i kočku, určitě k jednomu tíhnete víc. Ano, vím, někdy je těžké porovnávat, možná je to neporovnatelné, ale přece jenom: Jste víc kočičková, nebo pejsková? Pojďme našim zvířecím kamarádům věnovat celodenní téma.

kočky a psi

Kočky obdivuji pro jejich nezávislost, eleganci a zvláštní tajemnou nepřístupnost. Ale přiznám se otevřeně, radši mám psy.

Možná proto, že jsem je mohla lépe poznat. Odmalička mi dělali společníky a kamarády a často jsem měla pocit, že mi rozumí, i když jsem neříkala nic. Nikdy jsem si jejich náklonnost, nebo chcete-li oddanost nemusela vynucovat. Chovala jsem se k nim přátelsky, a oni mi stejnou mincí opláceli. Pes je jako vaše zrcadlo. Nemusíte být žádný odborník přes psy, natož přes jejich duše, abyste je dokázala pochopit. Psi jsou snadno čitelní, mohu-li to tak nazvat. A naopak oni vidí do nás.

Když jsme smutní, snaží se nás rozptýlit, když máme radost, sdílí ji s námi, poznají, kdy o nich mluvíme v dobrém, kdy je „pomlouváte“ nebo si z nich děláme legraci. Svou nelibost umí dát najevo a včas nás varovat.

Samozřejmě, že existují i výjimky, psi nezvladatelní a agresivní, ale jak už jsem řekla. Jsou jen zrcadlem svým pánů. Někdy bohužel.

Vlastní kočku jsem nikdy neměla, ale nemohu se ubránit dojmu, že kočce jste prostě fuk. Můžete ji krmit, hladit a všelijak podstrojovat, stejně si vždycky půjde vlastní cestou. Není snadné získat její přízeň. Kočka si vždycky sama určí, kdy se uvelebí na váš klín, bude slastně příst, nebo se vám láskyplně otře o nohu. Když sama nechce, ničím ji nedonutíte. Možná je to právě tato vlastnost, která milovníky koček tolik fascinuje, a já jim to neberu. Ano, kočka je nezávislá a všude chodí sama, jak se říká v jedné bajce.

Ale jak to tak v životě chodí, občas nám přinese překvapení. Já „pejskomilka“ jsem potkala muže kočkomila. Občas se přes své zvířecí miláčky trochu špičkujeme, ale to dává našemu vztahu tu správnou šťávu. V každém případě on poznal blíže psy, já zase kočky. A jak seznámit „starého“ psa se „starým kocourem“? To si můžete u nás přečíst v článku „Jak spřátelit kočku se psem“

Jak to máte vy, milé ženy-in? Jste pejsková, nebo kočičková? Proč? Obhajte si to své?

Čím vás okouzlil pes a čím zase kočka? Kterých vlastností vašeho oblíbence si nejvíce ceníte? Co má pes a postrádá kočka a naopak?

Máte doma obojí? „Nadržujete“ některému z nich? Máte nějakou příhodu s vaším zvířecím miláčkem? Určitě je často fotíte. I zajímavá fotka s komentáře se může stát plnohodnotným příspěvkem.

 Na vaše příspěvky se budeme těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Autorka nejzajímavějšího příspěvku si může vybrat dárek. Balík kvalitního krmiva pro psy, nebo pro kočky