5dfb8ed65a3c1obrazek.png
Protože pijeme v redakci kávu skoro všichni, test probíhal opravdu důkladně. Jak jsme byli s kávami Starbucks spokojení?

Klára Křížová
Testovala jsem zrnkovou kávu a všechny tři druhy jsou moc dobré. Máme doma kávovar s mlýnkem a vůně mleté a čerstvé kávy je pro mě velmi příjemná, také pak i to, že si ji můžu vypít. Myslím, že dobrý nápad jsou i kapsle, které můžete vložit do kávovaru NESCAFÉ Dolce Gusto či Nespresso. Protože jeden z nich máme v redakci, mohli jsme ochutnat všechny druhy kapslí. Kávu můžu doporučit a myslím, že balíčky jsou za dobrou cenu.5dfb8e09505c2obrazek.pngJitka Turková
Miluji kávu, startuje můj den. A měla by být dobrá. Ráda jsem ochutnala novinku značky Starbucks, obsahující 100% kávu Arabica, kterou si lze koupit a vychutnat v klidu domova nebo v kanceláři. Dle stupně pražení si můžete vybrat tři druhy. Piji kávu vždy s mlékem a proto mě asi nejvíce chutnala káva s nejsvětlejším odstínem pražení -  Starbucks Veranda Blonde, vynikající je též káva Medium Roast. Jemná příjemná chuť a ta vůně. Kapslová káva Starbucks Caramel Machiato mě mile překvapila, mléčná chuť s nádechem karamelu, velmi jemně nasládlá.
Doporučuji pro zpříjemnění dlouhého odpoledne.

Lukáš Kučera
Kávu piji denně skoro 20 let, takže mám už něco „vypito“ a můžu srovnávat. Vyzkoušel jsem všechny možné způsoby přípravy kávy, od rozpustné kávy, českého turka, moka konvičku, french press, silného espresso i tzv. chemex přípravu. Co příprava, to trochu jiný druh kávy, doba pražení i hrubost mletí. Časem si každý najde jeden dva způsoby pití kávy, kterou si připravuje doma nebo v kanceláři.

Moje první ranní káva je obvykle dvojité espresso s mlékem. Na jeho přípravu jsem použil středně praženou Starbucks Pike Place Roast, která má jemnější chuť s tóny kakaa a pražených oříšků. Ideální i do cappuccina. Mimochodem Pike Place je adresa první Starbucks kavárny v Seattlu. Tato káva se hodí pít celý den.
5dfb8effcb03bobrazek.png

Tmavě pražená Starbucks Caffé Verona se nám nejvíce osvědčila v konvičce French press. Tato směs byla použita poprvé už v roce 1975 a populární je dodnes. Je tmavě pražená, opravdu výrazná, za mě ideální popíjet ve velkém hrnku s horkým mlékem. Poslední kávou, kterou jsem testoval, je Starbucks Veranda Blend. Tato jemná káva s lehkými tóny kakaa a zlehka pražených oříšků. Káva je krásně zabalena ve zlatavém obalu s obrázkem kolibříka, který odkazuje na její původ v Latinské Americe. Kávu si připravte v překapávači nebo do konvičky, v obou případech bude skvělá. Kávu od Starbucks si můžete domů koupit buď mletou nebo jako celá zrna. Nejlepší kávu si samozřejmě připravíte vždy z čerstvě umletých zrn a vody 95´C.5dfb8e1f4e7fdobrazek.png

Michaela Malečková
Patřím mezi milovníky kávy. Starbucks jsem si vychutnávala zatím jen v kavárnách a proto jsem uvítala, že nyní si jí mohu udělat kdykoliv doma nebo v práci. Já osobně dám přednost zrnkové kávě Blonde Espresso a Pike Place, manžel si oblíbil mletou kávu Caffé Verona. V práci jsem si moc pochvalovala kapsle do kávovaru s karamelovou příchutí. Káva má výbornou chuť a nádherně voní již při přípravě, což mě vždy příjemně naladí.
5dfb8e3b8ca22obrazek.pngMarta Kratochvílová
Kávu Starbucks mám ráda odjakživa. Chodím na ni pravidelně a mám ráda i různé ochucené druhy a směsi. Poprvé jsem však nyní měla možnost ochutnat také Starbucks kapsle. Byla jsem mile překvapena. Rozhodně mě zaujaly a chutnaly mi víc než konkurence, kterou mají doma moji rodiče. Hlavně káva s karamelovou příchutí mi chutnala. Karamel totiž miluji. Je trochu nasládlá a už se nemusí ani sladit. Karamelová příchuť byla opravdu karamelová a moc chutná. Tak akorát sladká, takže už nebylo třeba sladit. Chuť byla příjemná. Starbucks kávu mám ráda, a tato nebyla výjimkou.

Co jsme testovali?
5dfb8e7078de2obrazek.png
Nové portfolio káv Starbucks zahrnuje kávu zrnkovou i mletou. Pro ty z vás, kteří si rádi vaří kávu v kávovaru NESCAFÉ Dolce Gusto či Nespresso, je nově v nabídce také káva porcovaná ve formě kapslí. Káva Starbucks je k dostání ve třech unikátních variantách pražení – Blonde, Medium a Dark Roast. Všechny produkty navíc obsahují 100% kávu Arabica, která se eticky získává od pěstitelů z vybraných oblastí po celém světě.

Stupeň pražení Blonde Roast charakterizuje světlejší odstín kávových zrn a jemná chuť, která se výborně kombinuje s mlékem. Tento druh pražení reprezentují kávy Blonde® Espresso Roast a Starbucks® Veranda Blend®. V případě Medium Roast jsou kávová zrna trochu tmavší, charakterizována vyváženou chutí. V českých obchodech je od září tento druh pražení zastoupen kávou Pike Place® Roast, House Blend a Single-Origin Colombia. Posledním stupněm je Dark Roast charakterizován plnou a výraznou chutí. Na nejvyšší stupeň byla upražena zrna káv Caffè Verona™ a Espresso Roast.
5dfb8e7e4c187obrazek.pngKromě zrnkové a mleté kávy budou k dostání také kávové kapsle do přístrojů Nespresso a NESCAFÉ Dolce Gusto. V nabídce jsou kapsle na přípravu lahodného Espressa, Americana, Latte Macchiata, Cappuccina nebo Caramel Macchiata. Nová řada kávy je právě dostupná ve všech relevantních obchodních řetězcích, vybraných elektro obchodech a také online.

Více na STARBUCKSATHOME.CZ
5dfb8d96461d2obrazek.png

Doporučená cena za balení 200 g zrnkové kávy je 129,90 Kč, mleté kávy je 129,90 Kč, kapslových systémů do NESCAFÉ Dolce Gusto je 149,90 Kč a Nespresso je 99,90 Kč.
5e5d00bbf0333obrazek.png
Náš tip: portfolio prémiových káv Starbucks najdete ve vašich oblíbených obchodech nebo si je jednoduše objednejte například přes internetové obchody Rohlik a iTesco.
5dfb8def5e35cobrazek.png

Naše články:

Reklama