Komu sluší klobouky, má letos o jednu radost navíc. Klobouky, a to hlavně široké slamáky, se vrací na výsluní. Do slova i do písmene. Bez klobouku v létě ani ránu!

kloboukJsem prý kloboukový typ. Však mám také pro klobouky a všelijaké hučky slabost. Obchody s klobouky nemíjím jen tak bez povšimnutí. Zalezu tam a s příslibem koupě narážím jednu hučku za druhou, všelijak se naparuju před zrcadlem. Ale už jsem si dlouho žádný nekoupila, protože bych si mohla sama otevřít kloboučnictví. Jenom slamáků mám asi pět.

Léto je jediná doba, kdy nejste v klobouku za blázna, tak toho využijte, a pokud vám klobouky sluší, vyrazte v nich do ulic.

Letos frčí hlavě širáky s měkkou krempou a kulatým  dýnkem, které se vrátily s módou sedmdesátých let. K nim velké černé brýle a budete za hvězdu. Klobouk se hodí nejvíc k šatům, ale ani milovnice kalhot se ho nemusí vzdávat. Chce to jen oblečení v ženštějším stylu. Třeba zrovna na způsob „sedmdesátek“. Kalhoty do zvonu, boty na klínku a květovanou halenu. K takovému outfitu bude široký slamák jako stvořený.

klobouk

Reklama