Není nic nového pod sluncem, že i vlasy se mohou spálit. Stejně jako pokožce celého těla jim UV záření škodí. Kůži už jsme si zvykly natírat ochrannými krémy, ale děláme také něco pro své vlasy?
Zvláště ty barvené, melírované a ztrvalené jsou oslabené kadeřnickým zásahem a působením slané vody, chloru a slunečního záření ztrácí lesk a pružnost.
Dnes už jsou běžně k dostání speciální vlasové přípravky, které před UV zářením chrání: od šamponů přes výživné kúry až po ochranné spreje, ale co si budeme povídat, sebelepší sprej nám neudělá takovou službu jako obyčejný slamák nebo kšiltovka.

Takže až si budete sepisovat seznam věcí, na které nesmíte před odjezdem na dovolenou zapomenout, napište si vykřičník za položkou klobouk, kšiltovka, šátek.Že vám nesluší? A spálené, vyšisované a přelámané vlasy snad ano? Nechcete svůj vztah k pokrývkám hlavy přece jenom přehodnotit?Netajím se tím, že mám klobouky strašně ráda a podle mě neexistuje žena, které by neslušely. Je přece tolik tvarů, materiálů a barev.
Nejlepší jsou ty, které se dají tvarovat. Po obvodu mají tenký drát, takže drží tvar a vy si ho můžete přizpůsobit stylu oblečení.
Můžete si z něj „nakroutit“ elegantní „florenťák“ nebo vpředu ohnout krempu po pirátsku, chcete-li působit záhadně, sklopte ji celou dolů a nasaďte černé brýle. Když krempu ohnete po obou stranách nahoru, máte zase klobouk po „kovbojsku“.
Nepřesvědčila jsem vás?

Tak zkuste sportovní kšiltovku, ta zase nesluší mně a tiše závidím všem kšiltovkářkám, protože se dá nosit téměř ke všemu. Vypadá skvěle ke sportovně laděnému oblečení, ale také k letním šatičkám. Má v sobě mladistvý šmrnc.

Ale třeba máte jiný nápad, jak si chránit v létě vlasy.
Podělíte se o něj s námi?
Nosíte klobouky, kšiltovky, šátky nebo nic?
Používáte letní vlasovou kosmetiku?
Jak se vám osvědčila?

Reklama