Zřejmě mi odpovíte - jak kdy. Ale tak jsem to nemyslela. Jasně že na kole nebudete jezdit v halence a v tričku nepůjdete do divadla. I když pojem tričko může být zavádějící. Bude-li z hedvábného žerzeje, tak v něm do divadla klidně můžete.

Měla jsem na mysli onen důležitý vrchní kousek oblečení, který běžně nosíme ke kalhotám a sukním. Přestože letošní trendy přejí ženskosti a romantice, zůstávají halenky (a to mezi ně počítám i tuniky a dámské vypasované košile) stále tak trochu v ústraní. Trička, topy a tílka je naprosto převálcovaly.

trička

Čím to bude?

Hlavní roli jistě hraje pohodlí. A to nejen při nošení, ale i údržbě. Halenky musíte pracně žehlit, kdežto trička stačí pečlivě pověsit a potom uhladit. (Alespoň já to tak dělám a klidně si mě mějte za lenocha).

Ale to není jediný důvod, proč jsem tričková. V halenkách se prostě necítím. Připadám si usedle a tak nějak obstarožně. Vždycky, když jsem se do nějaké blůzičky zbláznila a koupila si ji, doma jsem najednou zjistila, že se mi k ničemu nehodí. Jsem spíš sportovní typ a romantika s kytičkami a volánky ke mně prostě nějak nejde.  Tak pověsím blůzičku do skříně, čas od času ji vytáhnu v bláhové naději, že mi třeba začne slušet. Naivní, že?

halenky

Jste na tom stejně a dáváte přednost tričkům, topům a tílkům, nebo máte naopak raději halenky, košile a tuniky?