... tedy žena žijící sama v bytě, a máte z toho někdy depky? Není třeba, ono takové single žití má spoustu výhod. Kolegyně, která takhle žije, si to nemůže vynachválit!

Své sehraje i vaše povaha, někdo se opravdu může nudou ukousat a společnost lidí ke svému životu nutně potřebuje, ale i na takovém samotářském způsobu života lze nalézt mnoho kladů. Záleží jen na vás, jak se k nim postavíte. A ona se k nim staví opravdu kladně.

 

Jestli také bydlíte v pronajaté garsonce, rodina a přátelé daleko, tak se musíte naučit, že samota je někdy fajn, jen je třeba se ji naučit hezky prožívat a užít si jí! Že to nejde a ve své pidigarsonce se neuvěřitelně nudíte?

 

Udělejte si v bytě pořádek!

A to po svém! Nemusíte se ohlížet na svoji matku, která by tohle dala sem a tohle zase tam. Nemusíte se ohlížet na svého třeba již bývalého partnera, který by vás nutil dělat tohle nebo tamto…

Pořádek ve vašem stylu, to je to pravé. Výhodou bývá minimum věcí, které se do garsonky vejde, takže jste neustále nucena přemýšlet, co je zbytečné a co nikoliv. Co si necháte a co vyhodíte. Pořádek či nepořádek bude přesně takový, jaký si ho uděláte. A nikdo jiný vám ten pořádek nebude rušit, přerovnávat či ničit…

 

Jídlo je svobodné!

A to je zrovna jedna z neuvěřitelných výhod. Zajděte si do obchodu, kupte si suroviny zrovna na to, co máte nejvíc ráda, nebo se dejte do experimentování. Nikdo vám nebude říkat, čeho máte dát víc, čeho míň, a taky neubude. Naopak máte-li chuť, pozvěte kamarády na oběd či večeři…


Faktem je, že tento styl života často svádí k nekvalitnímu stravování a kupujete si různé hotovky či nezdravé pochutiny. Argument? Nevyplatí se vařit jen pro jednoho! Zkuste si jídla uvařit tedy více a dát do mrazáku. Třeba za týden budete jásat – jako když ho najdete!

 

Koupel podle našich představ

Pravda, panelákové umakarty nejsou nijak romantické, ale světlo svíček schová kdejakou nepěknou záležitost, a hlavně pokud si napustíte vanu plnou voňavé pěny a horké vody, nikdo vás nebude vyrušovat, čas je jen váš.

Máte-li k dispozici jen sprchu, romantika je o něco menší, ale taky není k zahození.

 

Aktivity venku

Žádná nuda nebo pruda. Nežijete-li v garsonce na samotě u lesa, pak jistě někde blízko je divadlo, kino, výstava či jiné kulturní akce. A což takhle kurzy orientálního tance nebo aerobiku? Čas je jen váš, a takhle to celý život nebude, hlavně tedy až budete mít vlastní rodinu, proto toho využijte. Na tuhle svobodu budete jednou náramně ráda vzpomínat.

 

Učesaná, neučesaná, namaskovaná…

Naprosto nezávazně a volně můžete zkoušet nové barvy na vlasy, nové pleťové masky, však vás u toho nikdo nevidí… Nečekáte-li návštěvu, klidně můžete v županu strávit celý víkend a nehnout se z postele, do vany se jít prohřát po mrazivé zimní procházce třeba v pravé poledne. Nikdo a nic vás neomezuje.

 

A můžete se jít projí třeba v deset večer a nikdo se vás neptá: Proboha proč? Podotýkám, že kolegyně nemá žádného přítele, tudíž vůbec nemá potřebu se o svůj prostor a čas s někým dělit. Až to nastane, bude to možná krušné… své vlastní pohodlí je návykové.

 

No, povím vám, někdy jí závidím tu volnost…

A jindy se ráda vrátím do svého svazujícího rodinného pelechu, kde klid hrozí až s usnutím všech členů rodiny včetně kočky!