Koho ohrožuje oslabený imunitní systém především?

Jde hlavně o osoby vyčerpané nepřiměřenou fyzickou i duševní námahou a dlouhodobým stresem a také o chronicky nemocné pacienty. Mezi více ohrožené patří i senioři a malé děti, zejména ve velkých městech s horším ovzduším. Znečištěný vzduch narušuje sliznice, které se snáze stávají vstupní branou infekce. Citliví jedinci mohou i po odeznění akutní nemoci dlouhé týdny trpět slabostí, únavou, kašlem a dalšími potížemi. Často se jim vracejí záněty nosních dutin, průdušek, nebo dokonce zvláště nebezpečné zápaly plic, které mohou přejít do chronického stavu.

 

Víte, jak snížit riziko častých nachlazení, chřipek a zánětů?

Při zvládání zánětů mají v lidském organizmu zvláštní význam takzvané proteolytické enzymy, které štěpí bílkoviny. Jestliže je však imunita oslabená, nedokáže sama silný zánět zvládnout a potřebuje pomoc enzymů zvenčí. Nejznámějším z enzymových léků je Wobenzym, který si lidé kupují a pomáhá jim už přes čtyřicet let. Působí proti zánětům a podporuje oslabenou imunitu. Jeho výhodou je, že enzymy, které obsahuje, posilují přirozený způsob obrany organizmu místo toho, aby jen řešily důsledky oslabené imunity.

 

 

Příklad z praxe – opakované záněty dýchacích cest u dětí.

Zejména u menších dětí jsou problémem časté záněty dýchacích cest - angíny, záněty hrtanu a nosohltanu, průdušek, vedlejších nosních dutin či středního ucha. Na 14 pracovištích v České republice bylo provedeno vyhodnocení podpůrné léčby Wobenzymem u 346 dětí s opakovanými záněty dýchacích cest. Kolikrát dítě stonalo a kolikrát muselo užívat antibiotika v průběhu 12 měsíců po zahájení léčby Wobenzymem bylo srovnáváno s počtem onemocnění a četností nasazení antibiotik v období 12 měsíců před zahájením této léčby. Průměrná doba podávání Wobenzymu byla 13 týdnů. 

 

 

 

 

V roce po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem poklesl ve srovnání s předcházejícím rokem průměrný počet onemocnění na jedno dítě z 5,3 na 2,2 (o 58 %) a četnost nasazení antibiotik z 2,7 na 0,8 (o 68 %). Léčba byla účinná v 95 % případů. Podobně dobré výsledky s tímto lékem má z vlastní zkušenosti i řada dospělých, kteří trpěli opakovanými záněty dýchacích cest.

 

U bakteriálních zánětů Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, vhodně ji však doplňuje a zlepšuje její účinnost. Wobenzym je vhodný i při virových onemocněních, kde léčba antibiotiky nemá své opodstatnění.

 
Dávkování

Děti užívají 1 dražé Wobenzymu na 6 kg hmotnosti denně, dospělí dávku 3x5 dražé. Užívat do odeznění klinických příznaků, dospělí mohou s ústupem obtíží postupně snižovat na dávku 3x3 dražé denně.

Wobenzym je nutné užívat nalačno v dostatečném odstupu od jídla - to znamená alespoň 1/2 hodiny před jídlem a nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle. Nerozkousané tablety je třeba vydatně zapít 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka, nikoliv mléko!) Nesprávné užívání snižuje účinnost léku.

Více informací naleznete na www.wobenzym.cz

Z textu tohoto článku nesmí vzniknout dojem, že vždy postačí užívat pouze Wobenzym. Ten je často používán jako součást komplexní léčby, společně s jinými léky a postupy.

 

 

Tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Léčbu dětí konzultujte s lékařem.