vr

V každém případě si nenechte tuto přehlídku ujít, protože je opravdovou přehlídkou lidského umu a krejčovského mistrovství. Přesně tak by měla vypadat správná Haute couture, která si zaslouží potlesk.

V Haute Couture, vysoké krejčovině je možné všechno. Tady se můžou návrháři pořádně „vyřádit“ . Jít až za hranice krejčovského umění, zhmotnit svoje sny a umělecké vize tak, že divák ohromeně sedí s otevřenou pusou a vůbec mu nevadí, že to s „nositelnými“ šaty nemá nic společného. Nechává se unášet na vlně fantazie, a čeká, co přijde dál, co si na nás ještě ti dva „vtipálci“ vymyslí.

Udělejte to samé, milé čtenářky. Neptejte se, k čemu je to dobré a kam se takové „šaty“ nosí. Obdivujte stylovou čistotu, dokonalost v každém detailu a hlavně um střihačů, modelářů a švadlen. Všech těch „anonymních“ lidí, kteří zhmotňují návrhářovu představu a stojí za takovou podívanou. Aniž by si na jejím konci vyšli pro potlesk. Tu smetánku „slíznou“ návrháři, kteří stáli na začátku. Ale věřte, že zaslouženě, protože vím moc dobře, jak trýznivý je pocit sedět nad čistým papírem a nemít nápad.

To naštěstí není případ návrhářské dvojice Viktor&Rolf. Když dají hlavy dohromady, vznikne vždy něco úžasného. A jestli se inspirovali kubistickými kresbami, nebo karnevalovými maskami, je vlastně úplně jedno. Důležitý je výsledek, který je ohromující.

A napadá-li mě nějaká otázka, pak se netýká „nositelnosti“, ale spíš technologie: z čeho je to vyrobené, co je uvnitř, a jak to všechno drží pohromadě.

Podívejte se na celou kolekci a posuďte samy, milé ženy-in

Foto: team Peter Stigter facebook Victor&Rolf

Čtěte také:

Jak vnímat Haute Couture? Jako umělecké dílo

Inspirace z Haute Couture. Zkuste krejzlík

 

Reklama