Vánoční večírky, christmas party. Pořádá je mnoho firem. Dřív lidé poseděli u otevřené lahvinky, ženy se pochlubily cukrovím, probraly se vánoční dárky, rozdaly kolekce a šlo se domů.

Dnes? Už několik měsíců dopředu se hledá to „nej“ místo, ať je to snobský klub, bowling, kasino nebo třeba zimní stadion či parník na Vltavě. Připravuje se program. Břišní tanečnice, šermíři, půlnoční striptýz pro dámy i pro pány.

Hudba, ta je také důležitá. DJ, rokenrolová kapela nebo zpívající hvězdička, která se nechá nazývat celebritou. Styl a oblečení. Módní je plážová party, šedesátá léta, mafiánská střílečka. Nezapomeňme na jídlo a pití. Pokud možno studený raut a tequila (ta je stále v kurzu).


No a pak můžete vidět více či méně juchající zaměstnance s papírovými čepičkami na hlavě, kteří se organizovaně baví. Některým šéf blahosklonně nabídne tykání, v případě jeho většího „ovínění“ i vyšší plat a pracovní postup. Jiní si vyznávají lásku či nenávist. Další bodře žertují.

Firmy, co se chtějí „ukázat“, zvou na svá mecheche obchodní partnery, aby „viděli“. Mnozí z nich jsou rádi, protože chtějí být „viděni“. A co si budeme říkat, zadarmo se napijí a najedí. Pak si navzájem malují růžovou budoucnost jejich vzájemné spolupráce.


Druhý den si všichni hezky zavzpomínají, jak to bylo včera super. Brzy jim spadnou šupiny z očí, šéf se k nim chová jako dřív, jako by zapomněl na včerejší společné obdivné hodnocení ladných křivek asistentky Věrušky a tiché spiklenectví, kdy si s pány řekli, že by stála za hřích. Někteří se stydí, že to s tím pitím trochu přehnali, někdo se bojí podívat na toho druhého, se kterým flirtoval (a někdy nejen to), další neví, jak se chovat ke kolegovi, kterému vyčetl lepší myš u počítače.


Že to neznáte? Že si jen potřesete rukama a popřejete šťastné Vánoce a hezký nový rok? Hlavně zdraví a pohodu? Vždyť to stačí. Spíše bychom si někdy měli popřát více zdravého rozumu pro naše šéfy, aby se k nám chovali slušně po celý rok, nejen na večírcích.

 

 

Pořádá vaše firma vánoční večírek?

Chodíte na něj?

Líbí se vám takové akce?

Reklama