povzdechla si naše čtenářka s nickem Bleblemcy, která má vysoký nárt a širokou nohu, takže na sebe těžko shání boty. A jak to tak chodí, jedny krásné boty vyhála v soutěži, ale chodit v nich nemůže. Nemáte zájem? Jsou na prodej.

Dobrý den,  mám vysoký nárt a širokou „kachní nohu“. Sehnat na takhle podivný pařát pěknou a pohodlnou botu je velké umění. Hrozím se módy úzkých a špičatých bot. Většinou si musím kupovat boty spíše pohodlné než krásné či moderní. Když jdeme s manželem na ples, tak trpím v úzkých lodičkách jak zvíře chycené v železech.

Přesto, když jsem byla mladší paličatě jsem se nazouvala do úzkých botek na vysokém podpatku. Dobře si vzpomínám na mnohá utrpení, která mi dokázala přinést právě špatná obuv. Obyčejnými puchýři a odřeninami počínaje a jednou zlomeninou v kotníku konče. 

Na poslední sraz naší školní třídy jsem chtěla být za sexy krásku a tak jsem se k tomu i náležitě obula. Šla jsem pak vlahou letní nocí osm kilometrů domů bosa, protože mi ujel poslední autobus a měla jsem sto chutí zahodit boty do příkopu u silnice.

Navíc mám nožky extra přecitlivělé, takže mě dokážou do krve pořezat na bosé noze i pásky od letních bot. Nosím tak raději úplně obyčejné pantofle. 

Při jednom delším pěším výletě mě beze slova rozloučení opustil i podpatek. Nebyl moc vysoký, ale abych nekulhala tak jsem zkrátka utrhla i ten druhý. Řeknu vám, že to není žádná legrace utrhnout podpatek, který ještě celkem obstojně drží, ale nějak se mi to podařilo. Jenomže bota, která má mít podpatek je i adekvátně k tomu prohnutá. Při chůzi v takových „prohnutinách“ jste nuceni se jakoby houpat zepředu dozadu a nebo jít po špičkách. Vypadá to nejen směšně, ale je to i značně nepohodlné. Koupila jsem tedy v nejbližším obchodě boty nové, ale ty mě zase dřely. Takže ani tentokrát neušly moje ubohé nohy masakru.

Přitom bych moc ráda měla krásné botky a tak jsem se jen tak pro zábavu nedávno zapojila do internetové soutěže o boty. V soutěžní aplikaci jsem si vybrala jedny z mnoha jen podle toho, jak se mi líbily. Usoudila jsem, že mne stejně výhra nepostihne a tak jsem vybrala skutečně jen podle líbivosti. Vyhrála jsem tak ke svému překvapení boty bezmála za 2000,- Kč. Jsou nádherné, ale chodit v nich nemůžu. Zkoušela jsem je i všemožně vytáhnout a chodila jsem v nich se zatnutými zuby a slzou v oku celý den, ale nedá se to vydržet. Takhle nějak si představuji středověké mučení pomocí Španělské boty. Budu se s nimi tedy ač nerada muset rozloučit a prodat je někomu s lidskou a ne kachní nohou.

Ach jo...

Loučím se vždy v dobrém duchu
tak mějte nohy stále v suchu
Přeji Vám krásný den
a pohodlnou obuv jen
Bleblemcy

Milá Bleblemcy, škoda, že jste neposlala jejich fotku, mohla jste je rovnou udat

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a nové boty, milé ženy-in?

  • Už vám někdy daly nové boty zabrat? Tlačily nebo dřely? Udělaly vám puchýře, kuří oka, či mozoly?
  •  Poučila jste se?
  • Jak a podle čeho si boty vybíráte? Máte už zkušenosti a nikdy si nekoupíte boty, které nesedí stoprocentně?
  • Nebo dáte na radu prodavačku, že se boty poddají?
  • Máte nějaký ortopedický problém, (“ostruhy“, vybočený palec, zborcenou klenbu), ketrý vás omezuje při výběru bot?
  • Vlastníte boty, které nejsou zrovna pohodlné, a přesto je nosíte?
  • Napíšete nám nějakou příhodu o nepohodlných botách?

Podělte se s námi o své zkušenosti a názory a napište na adresu: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Za svůj příspěvek můžete získat novou řadu kosmetiky SOLUTION truly radiant od AVON. V tomto balíčku najdete tónovací hydratační krém, noční krém a krém na oční okolí.

ena

Reklama