Co uděláte, když se vás někdo zeptá, kolik je hodin? Mrknete automaticky na levé zápěstí, hledáte v kabelce mobil, nebo se otáčíte po pouličních hodinách?
Doby, kdy jsem si bez hodinek připadala jak bezruká, jsou dávno pryč. Naštěstí. Pravděpodobně jsem se naučila s časem hospodařit. Nebo jsem se dokonce stala pánem svého času? V každém případě se bez hodinek cítím svobodnější.

A to jsem si je ještě přála k posledním Vánocům. Mám totiž krásné titanové hodinky s černým ciferníkem, ale začala jsem na ně mít krátké ruce. Rozumíte, prostě jsem na ně už neviděla, a když jsem honem rychle potřebovala znát přesný čas, šíleně mě deptalo, že natahuji ruku, kam to jde, a přesto jsou mi platné jak mrtvému zimák.

Projevila jsem tedy přání, aby mi dcery koupily hodinky s velkým a hlavně bílým ciferníkem. Stalo se, ale už jsem si odvykla a začaly mi překážet. Stále jsem je nervózně posouvala po ruce, utahovala a zase povolovala řemínek, až jsem nakonec milé hodinky uložila k spánku do krásné originál postýlky a chodím zase bez nich.Ale to neznamená, že jste na tom stejně a nemusely by vás zajímat nejnovější trendy dámských náramkových hodinek. Vybrala jsem pár designových kousků od známých světových návrhářů.Poslední dobou frčí hodinky zdobené velkými kameny, vrací se staré dobré digi a samozřejmě retro, jako po tatínkovi. Na své si přijdou i milovnice minimalismu a barviček.
Řeknu vám, že ač hodinky momentálně nenosím, určitě bych si vybrala. Třeba želvovinové od Michaela Korse.Ty řetízkové od Bosse mi zase připomínají mé první hodinky. Dostala jsem je od tety. Byly velmi elegantní, s černým ciferníkem a jemným lakovaným řemínkem. K mému věku se naprosto nehodily (tenkrát mi nebylo víc než třináct), ale moc jsem si jich považovala. Jako by mi tenkrát teta dala najevo, že už jsem dost velká“ , abych mohla takové hodinky nosit. Stejně jsem si jich ale moc neužila. Rodiče usoudili, že do školy je jich škoda, a když jsem dospěla, byla jsem ráda, že už mi je nikdo nevnucuje. Změnil se mi vkus.
Bůh ví, kde je jim teď konec. Možná někde leží na dně šuplíku a čekají na svou příležitost.Nosíte hodinky? Vzpomínáte na své první? Jakým typům dáváte přednost dnes? Kolikatery hodinky vlastníte? Nebo už vám hodinky připadají jako přežitek a sledujete čas na mobilu či monitoru vašeho počítače?Reklama