Dobrý den, velmi mě zaujalo Vaše téma.

Žijeme v rodinném domku v menším městě. Bohužel v našem okolí se nenachází žádné kontejnery na tříděný odpad. Ale již před dvěma roky jsem doma zavedla házení PET lahví do pytle, který taťka podle potřeby vozí přímo do sběrného dvora. Jelikož chováme zvířata, zbytky z kuchyně zkonzumují ona.

Pro sousedy, kteří chodí na základní školu, zase sbírám všechen hliník, tedy obaly od sýrů, jogurtů, tvarohů atd. A když v zimě topíme dřevem, tak popel nevyhazujeme, ale schraňujeme, a poté ho použijeme na hnojení zahrady.

Je velmi smutné, že v dnešní době, ve které se kouká na třídění odpadu a na ochranu přírody, nejsou úřady schopny zajistit do každé ulice kontejnery na tříděný odpad. Myslím si, že by se tak na jeho třídění začalo podílet mnohem více lidí.

S pozdravem Skalická


Nelze než souhlasit, paní Skalická.
Úřady na ekologii kolikrát kašlou, a ať si každý dělá, co umí. Z vás mám opravdu radost, ale na stranu druhou, kolik si myslíte, že je tak uvědomělých sousedů, jako jste vy? Je jich aspoň čtvrtina? Stěžujte si, urgujte. Když budete naštvaná, zavolejte na úřad. Napište jim mail. Na popadesáté to třeba zabere.