Jsme doma tři.

Tři ženy v různém věku a s různými potřebami, bohužel to, co máme stejné, je ranní odchod z bytu  ve stejný čas. Takže každé všední ráno u nás probíhá v zásadě stejně - bojem, kdo ukořistí koupelnu nebo spíše zrcadlo.

Hlavní zásada zní, když už se do koupelny dostaneš, nesmíš z ní odejít, protože na tuto chvilku čekají další dvě. Dojít si loknout čaje? Neexistuje!  Naučila jsem se namalovat a učesat se za rekordní dobu 12  minut a stejně je na mě vyvíjen nátlak, že mi to trvá moooc dlouho.

Každá to tedy řeší po svém - osmnáctiletá dcera se maluje u psacího stolu se světlem jak za dušičky a mladší jedenáctiletá donedávna potřebovala pouze vodu a umyvadlo - k vyčištění zubů. Nyní si stoupá přede mě a snaží si nasadit naušnice či prohlédnout hlavu s čelenkou zezadu. Snaha o vytvoření jakéhosi harmonogramu pobytu v koupelně vzala rychle za své, protože žádné z nás se nechce vstávat o deset minut dříve. A tak si užíváme chvilky, když jedna odjede na školu v přírodě, či druhá má školu až od devíti. Vidíte tedy, že na ranní rituály u nás zatím nezbývá čas.

Krásný den přeje Renicka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak to, Renicko, znám, mám jen jednu dceru, ale o koupelnu se handrkujeme taky. Směšné je, že jí vadí, když jsem v koupelně, i když se chce třeba jen učesat. Princezna potřebuje SOUKROMÍ. Simona

4. Soutěž FBI

h

Jak je to s vámi, milé čtenářky, a s ranní koupelnou? Jak se hýčkáte? Co pro svou krásu ráno děláte? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama