Tana M nakupuje velmi málo a radikálně změnila jídelníček. A spolu se mnou nechápe, proč se lidé přejídají a pak chodí k lékaři, aby je léčil. A já nechápu, proč takovým lidem přispívám na léčení.  Děkuji Tano M za zajímavý názor.

Hezký den milé čténářky.
Nevím jak to má většina lidí ve společnosti Česká republika, ale já jsem i s mojí rodinou ve stádiu, že nakupujeme velmi málo. Doma máme malou rezervu, cukru, mouky, rýže, brambor , medu,čaje , oleje a kávy.
Tím jak naše rodina , žije docela asketickým způsobem života, nepotřebujeme si dělat zásoby na „blízká setkání třetího druhu.“
Nemyslíme si že se blíží konec světa, a my musíme mít zásoby na přežití na jedno tisíciletí.
Docela nechápu jak lidé mohou nakupovat v hypermarketech potraviny za 3.000 korun. Pak se diví že jsou nemocní, mají vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, obezitu a podobně.Prostě civilizační nemoci.
Dnes po celém světe beží ozdravné programy na snižování obesity u dětí, která se stala výrazným zdravotním problémem vyspělých civilizací.
Celá rodina jíme zdravě, snídáme cornfleky, téměř jsme z našeho jídelničku vyřadili maso. Myslím tím maso vepřové. Občas si dáme rybu, jednou do měsíce máme kuřecí maso.Nejíme salámy,paštiky, rychlené potraviny se spoustou nezdravé , zabíjející soli, nejíme knedlíky. Miluje kvalitní rýži, většinou basmati, na všechny způsoby.
Taky mi připadá dost velká trapárna, aby se člověk přejídal, kupoval  zásoby a pak prosil doktora aby mu předepisoval léky na snížení cholesterolu.
Na závěr pár řádku... jsme to co jíme. Zásoby si neděláme, a snažíme se jíst zdravě...
Tana M
Text nebyl redakčně upraven


Kupujete raději české, nebo zahraniční potraviny?

  • Řešíte, zda je produkt dovezen z velké dálky, nebo zda je domácí?
  • Přijde vám normální jíst v zimě čerstvá rajčata, okurky a maliny a jahody?
  • Dáváte přednost sezónním potravinám, nebo nakupujete v supermarketech?
  • Když máte na výběr mezi cizím levnějším a českým dražší, čemu dáte přednost?
  • Rozhoduje o vašem nákupu kvalita a chuť, nebo cena?
  • Chápete tvorbu ceny potravin a souhlasíte s dotacemi do zemědělství?
  • Vadí vám česká „nesoběstačnost“ v produkci základních potravin?
  • Napadá vás k tomuhle tématu něco dalšího?

Pak mi to pošlete do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

a já jednu z vás odměním naloženým lanýžem. Protože právě on je potravinou, o které se dá říct, že je sem dovážena z ciziny, ačkoliv se dá nalézt i v našich lesích, ale nesmíme ho trhat, takže jinak než z dovozu se nedá sehnat. A jsem přesvědčen, že většina z nás o něm slyšela, ale v ruce ho nikdy nedržela a nikdy s ním nevařila…

Reklama