Jirka s Renatou jsou majiteli jedné malé restaurace na okraji Prahy. Na podnikání se dali už před několika lety a dodnes se jim vede celkem dobře. Ono ale i takové bezproblémové podnikání má svoje nevýhody. Nebo výhody?

24 hodin spolu

restaurace

Jirka je vyučený kuchař, Renata má obchodní akademii. Dobrý základ k otevření restaurace. Před několika lety se k tomuto odvážnému kroku po vzájemné dohodě rozhodli, nějaké peníze našetřeny měli, něco jim půjčili rodiče, zbytek banka. Netoužili po žádné luxusní restauraci, ale klasické, příjemné restauraci, kde by se najedli jak zaměstnanci nedaleké firmy, tak třeba i projíždějící rodiny s dětmi.
Brzy si získali svoji stálou klientelu, a to nejen příznivými cenami, ale také Jirkovým kuchařským uměním.

Jenže i toto na první problém bezproblémové a pohodové podnikání má svoje trhliny, které vidí jenom Jirka a Renata. Krom toho, že jsou neustále v práci, jsou vlastně pořád spolu. Doma i v práci. 24 hodin, nepřetržitě 12 let. Větší část tráví samozřejmě v práci, kde probírají zejména provozní věci, a po příjezdu domů se už akorát tak osprchují a jdou spát. Dovolenou měli za tu dobu asi jen dvakrát, a to vlastně byli také spolu.

Na nervy si zatím nelezou, ale více než manželé jsou spíš pracovní kolegové. Renatě bude za dva roky čtyřicet a stále ještě nemají děti. Napřed bylo hodně práce, a teď to zase nějak nejde.
Vlastně když přijdou domů, tak se spolu ani moc nebaví, vše, co chtěli, probrali v práci, soukromá komunikace vázne.
Doba, kdy si spolu jen tak poseděli večer u kávy a řekli si, co nového, je ta tam. Kafe si dají v práci.

Renata už také koketovala s myšlenkou, že by šla někam normálně do práce, celý den by se s Jirkou neviděli, pak by se na sebe víc těšili...
Jenže sehnat dnes práci není jednoduché a odcházet ze zavedeného podniku, který jí de facto říká paní, někam, kde bude muset dodržovat pracovní dobu a poslouchat nadřízeného, to se jí taky moc nechce.

Vztah Jirky a Renaty ztrácí postupně šťávu, ztrácí tu jiskru, která byla na začátku. Zevšedněli si, protože jsou neustále spolu. Jsou jako bratr a sestra. Možná i to je jedna z daní za úspěšné rodinné podnikání.

Přečtěte si také:

Reklama