Naprostá většina Čechů (84 %) si nenechá ujít možnost vyrazit alespoň jednou ročně na ples. Kolik utratí za šaty a jak často je obměňují? I to zjišťovala anketa mezi našimi spoluobčany.

Zhruba 52 % navštíví 1-2 plesy ročně, ale celých 30 % Čechů „obrazí“ za rok dokonce 3-5 plesů.

Obyvatelé měst jsou oproti vesnicím ochotnější utratit za lístek na ples více peněž. V nejčastěji uváděné cenové hladině 200 až 500 Kč za lístek je to o 13 % více respondentů (63 % město vs. 50 % vesnice).

ples

Zdroj foto: Shutterstock

Co na sebe?

  • Největší počet respondentů (35 %) obměňuje šaty na ples po 2 a více letech, zhruba čtvrtina jednou za dva roky a pětina jednou za rok.
  • Zhruba třetina dotazovaných je ochotna půjčit si šaty nebo oblek na ples v půjčovně a zaplatit za ně řádově 1-2 tisíce Kč (20 %) a 2-5 tisíc Kč (10 %).
  • Pokud jde o ochotu Čechů investovat do nákupu společenských šatů či obleku na ples, tak největší počet respondentů (58 %) uvádí částku do 2 tisíc Kč za rok a zhruba pětina částku 2 – 5 tisíc Kč ročně.

utratizasaty

  • Pokud se týče doplňků k obleku, tak pánové z města nosí o 8 % častěji motýlek než pánové z vesnice. Bez ohledu na lokalitu je však nejoblíbenější kravata (70 %) a cca 15 % mužů pak nenosí k obleku nic.
  • U žen je nejčastějším doplňkem k šatům na ples kabelka a náhrdelník nebo řetízek (shodně 31 %), následují náušnice (21 %) a náramek (16 %).

V anketě cenového srovnávače Srovname.cz odpovědělo 1 148 respondentů, větší část zaujímaly ženy. Jako vesnice označována obec do 10 000 obyvatel, větší obce jsou označovány jako město.

Reklama