Čtenářka Iva K si myslí, že diskriminace hlavně v platové oblasti je u nás více než zřejmá. A problém v chvání u mužů vidí hlavně ve výchově v rodině. Já jí děkuji za příspěvek a hlavně v té druhé části příspěvku s ní 100% souhlasím…

Krásný ještě zmrzlý den Ženy in.
Myslím, že v naší společnosti jsou ženy stále nedoceňovány a to hlavně platově  ve firmách. Tam kde pracují obě pohlaví a dělají tu stejnou práci, ženy mají většinou o třetinu nižší plat  než muži. A vůbec nezáleží na tom, zda mají stejnou školu a stejnou praxi. Zaměstnavatel to většinou zdůvodňuje tím, že je muž živitel rodiny a chce si ho pojistit, aby neodešel jinam. U něj nehrozí, že odejde na mateřskou, nebo bude věčně doma s nemocnými dětmi. Ale kdo jiný než maminka s nimi má doma zůstat. To už  nikdo neřeší.

Mnohokrát se mi taky stalo, že mě při výběrových řízeních vůbec nevzali, a to právě proto, že dali šanci muži.Žena taky nemá ostré lokty a nejde jako muž doslova přes mrtvoly. V některých manažerských pozicích je to hodně znát. Muži si jdou tvrdě za svým, ale ženy většinou do své práce vkládají emoce a nenechají třeba bez mrknutí oka podepsat nevýhodnou smlouvu klientovi, aniž by mu vysvětlili, co to pro něj znamená. Ono jsou provize hezká věc, ale odtud potud.

Když se podívám na tu naši vládu, tak je mi z ní doslova špatně. Neustále tam na sebe házejí špínu, Neumí se slušně chovat a jejich slovník je......Jediného člověka obdivuji a velice si ho vážím a tou je paní Němcová. U ní jde vidět, že je to vzdělaný člověk, který je tam na svém místě. Kdyby takových lidí bylo víc, určitě by naše politická scéna vypadala jinak. V našem senátu taky jde vidět,  kdo má na vrcholnou politiku žaludek a kdo ne. Zase jsou to muži. Dokázali byste si představit 70 babičku vyspávat na nějaké konferenci, nebo přímo ve sněmovně?? Já taky ne, ale Schwancenberkovi to prochází a ještě byl navržen na prezidenta. Myslím, že ženy mají větší soudnost a než takovou ostudu, tak raději nic. Necpou se tam, kam nemají jen pro vidinu královského platu.

Ještě bych chtěla apelovat na muže,  aby byli k ženám hodnější, tolerantnější a více aby pomáhali v domácnosti. Pracujeme stejně jako oni a doma nás čeká další šichta. Děti, úklid, praní, žehlení, vaření.... to jsou přece ženské práce. A co muži?? jednou za rok přibijou poličku a mají na dlouho zase vystaráno. Příjdou mi někdy jako děti, i když je jim 40. Tak jak se o ně maminka starala, čekají, že je bude opečovávat manželka. Třeba mě fascinovalo, jak jsem přišla na nedělní oběd ke tchýni. Ta nás posadila ke stolu, nanosila talířky s jídlem až pod nos, trpělivě počkala, až odložíme lžíci a už odnášela talířky a nosila další a ještě dáš si pivínko??? Na manžela. Zatímco Zdenka její dcera po obědě umívala nádobí, můj manžel seděl a upíjel to pivínko a řešil něco moooc důležitého s tchánem. Řekla bych, že je zakopaný pes už tady na počátku v každé rodině. Maminky omlouvají své syny a dcery prohání od jedné práce ke druhé. Starej se a uč se, jednou se vdáš a budeš to potřebovat. A muž ne?? Já mám dceru i syna a budu je do domácích prací zapojovat stejně. Přijde mi to nespravedlivé.

tak pěkný MDŽ

přeje Iva K.
Text nebyl redakčně upraven


A o co vás žádám?

  • O příspěvky, úvahy, fotografie i videa na téma:
  • Cítíte se dnes ve společnosti diskriminována?
  • Stala se vám nějaká nepravost, jen na základě vašeho pohlaví?
  • Má ještě dnes smysl bojovat za ženská práva?
  • Mělo by být ve vedení firem, v politice atd. více žen?
  • Nebo vám lezou genderové bojovnice krkem?

A cokoliv dalšího co vás napadne, směřujte na e-mail

redakce@zena-in.cz

A dnes tři z vás odměním za příspěvek, který mi pošlete krásnou květinou dopravenou za vámi až do domu… Krásné MDŽ přeji!

Reklama