Svůj životní příběh plný léků zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ula, která do sebe stále nějaké prášky musí dostávat. Proč? To se dozvíte v jejím příspěvku...

První čtenářkou, která dnes přispěla k tabletovému tématu, je Ula. Ráda by prášky omezila, ale nedaří se jí to...

Tablety a já

Jsme civilizace, která se stále nějakým léky krmí. Jako maminka tří malých dětí jsem před otěhotněním již brala vitamíny potřebné pro správný vývoj plodu, poté jako těhotná a dále kojící polykala tablety s vitamíny pro kojící maminky. Doporučila mi to i moje lékařka, protože obsahují hodně vitamínů a nezbytných látek, které jdou do mateřského mléka a ženě pak přirozeně v organismu chybí. Takže lékárny jsem navštěvovala během pěti let opravdu hodně a peněz jsem tam také nechala dost. Ale myslím si, že jsem udělala něco pro své zdraví i pro zdraví svých dětí.

Celý život mám astma, takže musím používat spreje, díky kterým mohu zase dobře dýchat, bez těch být neumím a když jedu např. na dovolenou, bude navíc ještě jeden pro případ, že bych ho ztratila. To by bylo bohužel zle. Občas mě bolí hlava, takže i Ibalgin je můj nezbytný společník. Nelíbí se mi ale, že ho stále někde propagují jako zázračnou pilulku. Ano, pomáhá při bolestech, ale také nemá dobrý vliv na zdraví. Četla jsem o něm v časopise článek, tak jsem byla dost překvapená. Jednou jsem zkusila prášek nevzít a tři dny to byla velká muka, bolest neustupovala, tak jsem po něm stejně sáhla. Ale vyzkoušet jsem to chtěla.

Nedávno jsem přestala kojit, tak jsem si s radostí řekla, že přestanu brát „kojící“ vitamíny a měla jsem takový dobrý pocit ze sebe, že se konečně na mé mateřské trochu „zmátořím“, začnu více pečovat o sebe, zhubnu na jaro, budu tím pádem více sportovat, věnovat se sobě a užívat života. Radost mi však týden po této myšlence zkazilo vyšetření echo kardio, kde mi byla zjištěna nedomykavost srdeční chlopně, takže mě čeká operace, nasadili mi léky a čekám... takže je po sportování, aktivním hubnutí i takovém tom bezstarostném budoucím čase, ale co nadělám. Jen doufám, že to ještě trochu vydrží, děti jsou opravdu hodně malé a maminku potřebují na plný úvazek.

Ráda bych zmínila placebo efekt. Je to zajímavá metoda, kdy si pacient např. v nemocnici vsugeruje, že bere léky a přitom dostává jen čisté tablety a i ty tablety mají někdy zázračnou moc uzdravení. Samozřejmě to nelze aplikovat na vše, ale po psychické stránce to může někomu pomoci a jak já říkám, celý život je o psychice, tak na tom něco bude. Placebo efekt se mi líbí, pokud funguje a může někomu pomoci, tak jsem pro!

Přeji všem, aby byli zdraví a léky brát nemuseli, na druhou stranu je dobře, že věda postoupila tak daleko a můžeme se pomocí léků uzdravit nebo alespoň zmírnit svá zdravotní trápení.

Hezký den!
Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama