Láska má mnoho podob, včetně lásky majetnické. Tu si nárokuje i po rozvodu Hynek, exmanžel Mirky. Byť on sám už žije s jinou ženou, stále si nárokuje právo i na ženu první.

Příběh Hynka a Mirky

Brali se velmi mladí. Mirce bylo teprve 18 let, Hynkovi o rok víc. Brali se z lásky, ale vlastně taky proto, že museli. Půl roku po svatbě se jim narodil syn Hynek, dva roky po něm dcera Anetka.

Mirka naskočila do rodinného života s dvěma dětmi doslova po hlavě, ale na to, jak byla mladá, vedla si velmi dobře. O děti se starala vzorně, naučila se vařit, vše vypadalo spokojeně. Až na finance, s těmi se první dva roky potýkali hodně. A tak když Hynek dostal nabídku jít pracovat do zahraničí s tím, že bude domů jezdit jednou za 14 dní, dohodli se, že to zkusí. Alespoň na rok, domů se může vrátit vždycky.

srdce

Z roku bylo nakonec sedm let. Ale Hynek vydělal slušné peníze k rozjetí své vlastní firmy. S tím ovšem stouplo i jeho sebevědomí.
Zatímco Mirka se starala o domácnost, on se zdržoval čím dál častěji v práci, ale nepracoval, byly za tím jeho nesčetné milenky.

Přečtěte si také:

Mirka tento stav snášela poměrně dlouho, ale když už to došlo tak daleko, že Hynek místo toho, aby jezdil na dovolenou s rodinou, tak jezdil se svými milenkami, zažádala o rozvod.
Na výchově dětí se dohodli, ale i přesto, že jsou rozvedeni, stále nemají vyřešeno majetkoprávní vyrovnání.
A v tom je kámen úrazu. Hynek má stále klíče od baráku, který sice prozatím „velkoryse“ celý přenechal k užívání Mirce a dětem, neboť nemají kam jít, a sám bydlí se svojí poslední milenkou v bytě, který pro ni během jejich vztahu koupil.
Ať si tam bydlí. Jenže on dělá své bývalé ženě přepadovky a běda, když není doma, nebo ji vidí stát na chodníku s někým jiným.

Mirka nemůže ani na krok z domu, v noci jí vyhrožuje sms, že jestli u ní najde nějakého chlapa, nebo se dozví něco od dětí, tak ji oškube jak slepici a bude chodit žebrat na chodník. Následně jí přijde další sms, jak moc ji miluje, že všeho lituje a že k rozvodu nemuselo vůbec dojít.
Když mu odpoví, že je to on, kdo měl jiné ženy a teď žije s jednou z nich, které dokonce koupil byt, utne ji větou: „O tom se s Tebou nemíním bavit.“
„Je to psychopat,“ shodnou se její rodiče i kamarádky. Ale co s ním? Jak se ho zbavit? I když dojde k majetkoprávnímu vyrovnání, i kdyby se ona s dětmi odstěhovala na druhý konec republiky, má strach, že si ji najde a bude jí vyhrožovat telefonáty a esemeskami. On může všechno, ale ona nic. On může mít ženských, kolik chce, ale ona musí být (i po rozvodu) jen jeho, navždy.

Znáte podobný případ?
A co byste Mirce poradili?

Podle psycholožky Jany Prokopové, by měli manželé co nejdříve vyřešit majetkoprávní vyrovnání, zbytečně to neprotahovat. Mirka zřejmě na vyplacení manžela mít nebude, ale rozhodně by se měla s dětmi odstěhovat jinam a při jakékoliv výhružné sms či jiném obtěžování ze strany exmanžela by se měla obrátit na policii nebo na linku bezpečí pro týrané ženy, kterých je v každém kraji hned několik a kde jí vyškolení pracovníci poradí, jak v takovém případě jednat.
Možná ale také dojde mezi manželi k usmíření, byli moc mladí, když se brali. Hynek byl nevybouřený. To už je ale pouze na zvážení Mirky, zda mu všechny jeho zálety odpustí a přijme ho pod slibem jeho věčné a nehynoucí lásky zpátky.

pozn.red. : Jména v příběhu byla pozměněna

Reklama