Vážená redakce,

moje hubnutí začalo asi kolem 14. roku věku, kdy jsem teprve pochopila, co znamená, když mi každý na potkání sděluje, že jsem "kus ženský". Já naivka si předtím myslela, že to mám brát jak lichotku :o)

Pravda, při 160 cm výšky jsem vážila cca 68 kg, což bylo na dospívající holčinu celkem dost. V začátku mi paradoxně dost pomohla mononukleóza, po které jsem musela dodržovat netučnou dietu.

Světe div se!

Po skončení diety jsem zjistila, že mi hora smažených vajíček a hranolek nepřipadá tak lákavá a mírnější netučnou dietu jsem držela dál. No, dieta není to správné slovo, spíš tedy šlo o omezení tučných jídel. Pak jsem zjistila, že jsou na světě taky nějací kluci a chtěla jsem se líbit, takže jsem začala obden cvičit. Jen tak, doma na dece před TV. Cviky jsem okoukala v časopisech a televizi a ono mě to dokonce i bavilo!

Nejspíš právě proto, že jsem hubla jen kvůli sobě, kvůli svému dobrému pocitu. Hubnutí mi trvalo sice 2 roky, ale výsledek je trvalý a svou "dietu" vnímám jako doživotní. Jím prostě jen to, co mi chutná, o čem si myslím, že je to pro mé tělo dobré (koneckonců, čokoláda je taky zdravá a proto jí konzumuji dvakrát denně v malých dávkách :o))

Dokonce jsem loni přestala jíst maso, zjistila jsem, že je mi bez něj lépe a lehčeji. Zpočátku byly drobné problémy s okolím, které nechtělo mé rozhodnutí přijmout, ale vyplatí se bojovat a stát si za svým. Babička si pořád nemůže zvyknout a když mi vaří něco extra pro mě, tak je to sice zelenina, ale aspoň smažená! :o)

Jím cca každé tři hodiny, nikdy nemám opravdový hlad a tělo si tenhle systém pochvaluje. Dopřávám si vše co chci, ale v menších dávkách. Teď jsem si pořídila domů stepper na zpevnění dolních partií a u TV si občas šlápnu :o)

Úspěch hubnutí je opravdu v tom, že vás to musí bavit, měla byste hubnout kvůli sobě a ne se do něčeho nutit a lámat to přes koleno.
Přeji ostatním čtenářkám, ať je jejich snaha úspěšná!

mištuleMilá mištule, kus ženský mi jednu dobu taky říkali a při pohledu do zrcadla jsem to také brzy rozšifrovala...  Horu smažených vajíček a hranolek nemusím, ale mám zase jiná lákadla, která mě udolají. S masem jsem na tom podobně, nějak ho poslední dobou nemusím. Občas kuřecí nebo rybička.

 

Zajímají nás vaše zkušenosti, recepty, vtipy a příběhy o hubnutí.

Jak si doma vaříte? Kde děláte chyby?
Jak dopadly vaše pokusy zhubnout?
Změnil se váš pohled na ideální postavu v průběhu let? Máte jiné nároky?

Hubnout? Zhubnout?
Máte osvědčený recept na hubnutí?
Co trápí vaši postavu?

Jaký je váš příběh o hubnutí?
Změnila jste jídelníček nebo životní styl?

Na jakých sladkostech ulítáváte?
Jaký bič na vás zabral?


Pište nám na:
redakce@zena-in.cz

Na autorky zajímavých příspěvků čeká dáreček, po kterém netloustnou. Deodorant Fa s novou kombinací ovocné a květinové vůně. Pro autorky máme také připravenu knihu Až tak moc tě nežere, která ve vztahu k dnešnímu tématu může vyvolat u některých ještě rozespalých čtenářek dojem, že půjde o jídlo, ve skutečnosti přináší tvrdě naservírovanou pravdu o mužích: Až tak moc tě nežere je kniha konzultanta a scénáristky oblíbeného seriálu Sex ve městě. Takže? Pište!

Reklama