U rodičů stále bydlí třiadvacetiletá čtenářka-studentka Malinke-kote. Vyzkoušela si již bydlení s přítelem, když byla na praxi, ale pak se zase nastěhovala k rodičům. Až jí škola skončí, plánuje bydlet s přítelem dlouhodobě...

Velký životní krok čeká čtenářku Malinke-kote - zanedlouho se bude stěhovat od rodičů natrvalo za svým přítelem...


Přeji všem pěkný, i když deštivý den!

Dříve jako každé jiné dítě vídá rodiče každý den, protože v den kdy se narodí a než se z něj stane dospělý člověk kdy od rodičů odchází mu nic jiného nezbývá než s nimi neustále být. Někdo raději rychle od rodičů odejde, když dovrší osmnácti let, někdo u nich je rád a odejde až po ukončení školy, kdy začne sám vydělávat a někdo neodejde vůbec, protože je mu s nimi dobře a nemá důvod odcházet.

Jak to mám vlastně já? Stále studuji a tak jsem u svých rodičů pořád. Někdo si říká že ve třiadvaceti bydlet pořád u rodičů? To bych asi nevydržela, ale já jsem u nich ráda, nic mi nechybí a taky proč by mělo. Sama nevím, jak to zvládnu až budu mít svůj vlastní závazek a u rodičů nebudu. Bude to moje zkouška v dospělosti. Už jsem si to zažila 8 měsíců, kdy jsem u rodičů dá se říct nebydlela. Na 100% jsem u nich nebydlela ale až od září, kdy mi začala praxe a já mohla zůstat u přítele. Vyhledávála jsem si nejbližší praxi. Můj přítel bydlí 25 km odemě a tak jsem pátrala kam pujdu. Nakonec se povedlo a já u něj mohla zůstat. Od rodičů bych to měla daleko a musela bych brzy vstávat.

Svoje rodiče v té době jsem vídala jen o víkendu, postupem času jsem je vídala pouze jednou za čtrnáct dní. Hlavně se těšili na našeho Beníka, ale samozřejmě že i na mě. Pokecali jsme, s přítelem jsme tam vždy zůstali tak dvě až tři hoďky a zase jeli domu. Teď to mám bohužel obráceně a rodiče vídám každý den, zato přítele vídám zase jenom o víkendu. Ráda bych u něj zůstala ale zase dojíždět do školy a vstávat moc brzy. Kdo by nám hlídal pejska? Zase nemůžeme každý den nechávat našeho mazlíka u jeho babičky s dědou tak jak to bývalo v době kdy jsem měla praxi.

Škola mi končí v květnu, kdy mám zkouškové období a absolutorium začíná na konci června, takže v té době budu moc být u přítele i když se budu muset hodně učit. Až úspěšně dodělám školu, tak se k němu konečně budu moc nastěhovat a budu moci spolu konečně začít na 100% bydlet. Konečně si zkusím svojí zkoušku v dospělosti. Jak to vše budu zvládat a jsem zvědavá, jak mi hodně rodiče budou chybět a nebudu je moci tak často vídat. Zato přítelovo rodiče vídáme pomalu každý den, tedy jen v době, kdy jsem měla praxi, teď tak jako přítele jenom o víkendu. Až budu s přítelem bydlet tak jeho rodiče budeme vídat zase pomalu každý den a hlavně doufám, že se budeme snažit vídat moje rodiče alespoň o víkendu.

Moje sestra, ta už si to vyzkoušela a s přítelem si nedávno koupili svůj vlastní byt. On ho sice měl, ale jenom v podnájmu, teď ho mají ve svém vlastnictví a snaží se tam zabydlet. Natohle se těším i já, až si s přítelem pořídíme větší byt než 1+1. Musíme si ale ještě dva roky počkat, než splatí půjčku na byt, ve kterém momentálně bydlí. Těším se hlavně nato, jak si to vše uspořádáme společně.

Přeji všem pěkný zbytek dne a snad alespoň toho trochu sněhu zůstane a nebude pršet. U nás v Klášterci bohužel místo sněhu, tak jako skoro v každém městě, i když bohužel mají závěje, tak my tu máme povodně. Nezávidím těm lidem, co bydlí u řeky Ohře.

Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

  • Jak často se vídáte s rodiči?

Kontakt s rodiči, to je velké téma. Každý vnímáme jinak a každý k nim máme jiný přístup. Někdo kladný, někdo záporný. Pevně ale věřím, že nikomu nejsou rodiče tak říkajíc „jedno“. Pište mi své příběhy o tom, jak často se s rodiči stýkáte a proč. Modelů je mnoho, někdo vídá rodiče každý den, někdo další jednou za rok. Jsem zvědavý, jak je to u vás! Za svůj příběh můžete získat dárkový balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun s díkem pro rodiče za to, že jsou.

Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako předchozí podstavec a zašlete ho nejpozději 17.2.2012 do 15.30 hodin na e-mailovou adresu redakce. Tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění.

Merci

Reklama