Čtenářka Bonda se také rozhodla přispět k dnešnímu tématu a píše, že doufá, že jednou nedopadne jako její otec, kterému musí všechny léky chystat. Sama už jich polyká nyní nespočet...

Ačkoli čtenářka Bonda tabletky polyká, vidí i odvrácenou tvář zdravotnictví.


Zdravím redakci a všechny ženy-in.
Jsem žena tabletková, čím jsem starší, tím jich polykám víc. Na tlak, na kolena, vitamíny, minerály, doplňky stravy. Myslím, že mé tělo v tomto věku už dokáže všechno vytvořit samo, když už těch minerálů v půdě tolik není. Jediné léky, které zásadně odmítám, jsou hormony, protože mi šíleně zatěžují játra a zdravotní stav mi spíše zhoršují. Doufám, že nedopadnu jako můj otec, kterému musíme chystat tabletky na každý den do tří přihrádek, aby je nespolykal všechny najednou.
Čím to je? Myslím, že se změnil i přístup lékařů k našim nemocem. Za mého mládí moc léků nebylo k dispozici, proto si je pamatuji zpaměti. Bolest hlavy a menstruační bolesti jsme řešili Aspirinem, když už nás skolila angína, píchali nám Penicilín, při těžkém průběhu nemoci Tetracyklin nebo u chřipky Superpyrin, při menších zánětech Sulfomidy, na průjem jsme dostali živočišné uhlí.
Dneska se u lékařů předhánějí dealeři a vnucují jim různé formy léků, raději nechci domýšlet, čím je přesvědčují. Svoji lékařku jsem před pár lety změnila proto, že mi nechtěla předepsat ověřené tablety na tlak s tvrzením, že už se prý nevyrábí, a vnutila mi nové, po kterých mi tlak vyletěl tak, že se nedal změřit. Na pohotovosti v nemocnici mi lékař vysvětlil, že se žádné ověřené neškodné léky nepřestanou vyrábět, pouze dostanou novou krabičku nebo obchodní název. Napsal mi ty staré léky a tlak mi brzo klesl. Nová praktická lékařka mi v podstatě napíše, o co si řeknu, jako jiní lékaři, dignózu si vpodstatě stanovím sama. Nedovedu si představit, jak by mě léčila, kdyby mi opravdu něco vážného bylo.
Bonda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama