Zdravím redakci i čtenářky.

Dlouho se mi nechtělo o dnešním tématu ani přemýšlet. Ale nakonec jsem se rozhodla, že o něm přece jenom něco napíšu.

Moje závislost totiž není vůbec veselá. Jsem závislá na jídle. Ne jenom na nějakém konkrétním jídle - jím prakticky všechno a v neuvěřitelném množství. Marně se snažím zhubnout - jakmile jsem v jakémkoliv stresu - a snaha zhubnout je pro mě taky stres - tak mám okamžitě nutkavou touhu něco sníst.

Nepomůže ani když si domů nekoupím žádné jídlo. Jsem schopná si večer, když už není nikde otevřeno, aspoň udělat kaši z mouky a vody a cukru.

A to je další problém. Jím i v noci. Nedokážu s tím přestat. Už jsem několikrát uvažovala, že bych se měla jít léčit. Je to totiž jako začarovaný kruh - čím jsem tlustší, tím jsem nešťastnější a tím víc mám potřebu jíst.

Zatím se ještě jakž takž udržuju na přijatelné hranici sportem, jenže moje klouby už nezvládají mou nadváhu a já se děsím okamžiku, kdy se nebudu moct pořádně pohybovat. Protože vím, že pak budu jíst ještě víc.

Asi bych potřebovala zavřít do nějakého odvykacího ústavu. Nevíte, jestli existuje něco takového pro lidi závislé na jídle?

J.


Děkujeme za příspěvek, i když je smutný... Snad se Vám poštěstí ve vašem nelehkém boji zvítězit. Určitě se nebojte vyhledat odbornou pomoc!

Na čem jste závislé Vy, ženy-in? Je Vám to nepříjemné, nebo si svou závislost užíváte? Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz!

Reklama